Začínajú byť absurdné dôvody na rozchod v móde?

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 24. apríla 2019

Tak ako podlieha móde a trendom obliekanie a výber kozmetiky, tak čoraz častejšie počúvame o novinkách vo vzťahoch. Ľudia si už obľúbili vzťahový detox, len či k tomu aj pristupujú správne. Začíname si viac všímať seba a svoje potreby. To presúvame aj do partnerských vzťahov. Tu si musíme uvedomiť, že vzťah sa týka dvoch. Ak sa navzájom nebudeme počúvať, partnerská náklonnosť sa zo vzťahu vytratí. Jediným riešením pri takýchto problémoch je už len rozchod?

Závisí to od uhla pohľadu a prístupe každého z partnerov k vášmu spoločnému vzťahu. Ak beriete váš vzťah naozaj vážne, najprv sa pokúste o zmenu, pauzu alebo si doprajte istý čas “od seba.“ Utrieďte si myšlienky, zhodnoťte, čo negatívne sa vo vašom vzťahu za posledné mesiace udialo. Boli to len samé hádky a nezhody? Cítili ste sa lepšie bez toho druhého, alebo teraz všetko ľutujete? Upozorňujeme na to z dôvodu, že už ani rozchody nepredstavujú to, čo pred niekoľkými rokmi.

Rozchodmi sa zavŕšila, respektíve ukončila tá najhoršia etapa vo vzťahu. Až po tom, čo sa obidvaja zhodli, že sa vo vzťahu už len trápia a navzájom si ubližujú. Vtedy sa pobral každý svojou cestou. Najlepšie je ukončiť vzťah prívetivo, rozumne a s čo najväčšou úctou k tomu druhému… Takto to snáď niekedy fungovalo…

Vždy je šanca na zmenu! Aj v tom najnudnejšom vzťahu

Pri terajších dôvodoch na rozchod často chýba buď zdravý úsudok, alebo je to spôsobené len inou dobou… Symbol partnerského zväzku takto stráca na hodnote a k žiadnemu novému vzťahu už pravdepodobne nebudeme pristupovať s vážnosťou. Partnerské vzťahy sú jednoducho v ohrození! O tom svedčia aj moderné, alebo skôr absurdné dôvody na rozchod.

Žene sa nepáči štýl obliekania, účesu a nezáujem o svoj zovňajšok na strane partnera. Vedeli ste predsa s kým začínate randiť, tak prečo chcete z partnera robiť figúrku vo svojej moci? Mladí sa čoraz častejšie rozchádzajú pre virtuálne zoznamky, ktorým sa nechá zlákať jeden z partnerov.

Nevieme žiť spoločne! Aj to sa stáva čoraz častejším dôvodom na rozchod. V spoločnej domácnosti narážate na množstvo nezhôd a odlišných názorov. Vždy však treba pouvažovať o zmene, nie výlučne o rozchode. Dajme našim vzťahom druhú šancu!

Foto: pixabay.com