Móda pre moletky

Autor: Janka Radimáková, Publikované: 24. marca 2013

Pokiaľ patríte medzi dámy, ktoré majú nejaké kilečká navyše, určite to neznamená, že musíte chodiť celá zahalená v čiernej farbe a v čo najširšom tričku. Taktiež to neznamená, že vo svojom šatníku máte mať ako jedinú variantu spodnej časti odevu tmavé nohavice. Pre každú z nás existuje pekné a štýlové oblečenie, stačí ho len správne skombinovať. Hlavne, aby ste sa citíli príjemne a sebavedomo vo všetkom, čo si oblečiete.

Šikovné maskovanie

…alebo ako upozorniť na to pekné! Tohto hesla sa vždy držte. Pri výbere svojho outfitu myslite na to, čo by ste na sebe chceli zvýrazniť a naopak, ktoré partie by mali pri pohľade na vás upadnúť do zabudnutia. Pokiaľ ste hrdá na svoje prsia, zvoľte napríklad topík s primeraným výstrihom alebo pekným vzorom práve v tejto časti. Ak máte väčší zadok a široké boky, zaobstarajte si dlhšie sako, ktoré oboje prekryje.

Vo vašom šatníku nesmie chýbať

Jednoznačne myslíme na tuniku. Áčkový strih je dokonalý pre vašu postavu z toho dôvodu, že zvýrazní prsia, prekryje väčšie bruško a zadoček. Ako spodnú časť odevu zvoľte užšie nohavice, nezabúdajte však na svoje pohodlie. Môžete ju skombinovať taktiež so sukňou, nech však nie je veľmi širokého strihu. Kúpte si niekoľko tuník v rôznych farebných kombináciách a noste ich kľudne aj každý deň.

Vyhrajte sa s farbami

Trend, kedy sa moletkám odporúča chodiť len v tmavých farbách, aby pôsobili štíhlejšie, už dávno neplatí. Svoj outfit skombinujte vždy tak, aby tmavšia časť odievala problémovejšie partie a svetlejšie farby si doprajte na miestach, ktoré chcete nechať vyniknúť. Pestré farby voľte napríklad pri spomínanej tunike. Nemusíte sa obávať ísť ani do kvetinových vzorov, tie sú pre nadchádzajúcu sezónu jar/leto 2013 mimoriadne IN.

Nezabudnite na doplnky

Vďaka správne zvoleným doplnkom môžete odviesť pozornosť od partií, na ktoré ste menej hrdá. Pekná šatka voľne uviazaná okolo krku, urobí divy a vaše širšie boky či väčšie stehná si nikto nevšimne. Pokiaľ máte veľké ramená, rozhodnite sa pre objemnejšiu kabelku do ruky vo výraznej farbe. Taktiež farebne výrazné topánky upriamia pozornosť skôr nižšie, čo môžu zase využiť dámy s väčšími ramenami.

Na toto zabudnite

Krátke a napasované tričká okamžite zo svojho šatníka vyraďte, určite vám nie sú pohodlné a pre váš výzor narobia viac škody ako úžitku. Neodporúčame ani trblietavé topy. Krátke bundy či saká tiež nie sú veľmi vhodné, siahnite skôr po dlhších strihoch, aby ste prekryli boky a zadok. Horizonálnym pásikom dajte definitívne zbohom, pretože vás opticky rozširujú. Nenoste ani extrémne veľké oblečenie, budete v ňom vyzerať ako navlečená vo vreci.

Pri každom obliekaní myslite predovšetkým na svoje pohodlie. Oblečte sa komfortne, ale zároveň sa nebráňte byť aj atraktívna.

Foto: nákupné centrum OTTO