Ako pribrať na prsiach

Autor: Janka Radimáková, Publikované: 3. marca 2013

Ženské prsia sú pre mnohých pánov najerotickejšou časťou nášho tela. Zrejme aj preto, aby sa drsnejšiemu pohlaviu páčili viac, bývame sebakritické a venujeme im často až prílišnú pozornosť. Patríte medzi dámy, ktoré nie sú s veľkosťou svojho poprsia spokojné a radi by ste ich mali o čosi väčšie? Inšpirujte sa našimi tipmi.

Najlacnejšia je masáž

Najprirodzenejším a najmenej finančne nákladným spôsobom, ako prsia spevniť a aj trošku zvačšiť je pravidelná masáž. Pre viditeľné výsledky by ste ju mali praktizovať niekoľko minúť a to každý deň. Nahmatajte si najcitlivejšiu oblasť pod bradavkami a priložte na ňu ukazovák spolu s prostredníkom. Vykonávajte malé krúživé pohyby. V prípade, že máte masážnu sprchu, nastavte si príslušnú intenzitu vodného prúdu a kľudne sa pomasírujte aj týmto spôsobom. Ak navyše prestriedate teplú a studenú vodu, prsia tým prekrvíte.

Pomôžte si kozmetikou

Pokiaľ sa rozhodnete vyššie uvedenú masáž vykonávať bez pomoci sprchy, prstami, pre lepší účinok si môžete dopomôcť rôznymi gélmi alebo olejmi na rast pŕs. Odporúčajú sa napríklad tie s obsahom výťažkov z morských rias. K zdravému vzhľadu vašej pokožky dopômôže, ak si jeden krát do týždňa spravíte peeling. Voľte však ten určený na jemnú pokožku. Ďalším tipom je používanie kvalitných spevňovacích krémov.

Najjednoduchšia varianta

Objavili ste už čaro podprseniek? Nič nepritiahne mužský pohľad viac ako povestná “čiarka” medzi prsiami. Najvhodnejšou voľbou je pre tento prípad push-up, ba dokonca double push-up podprsenka, s ktorou požadovaný efekt dosiahnete raz-dva. K tomu zvoľte top s výstrihom do V a zaručujeme vám, že opačné pohlavie z vás nespustí oči. Treba však rátať s tým, že podprsenku si budete musieť v určitých situáciách aj vyzliecť, takže voľbu tejto varianty odporúčame použiť pre prípady “len pozerať”.

Aj na prsia si musíte pocvičiť

Aby boli vaše dvojičky skutočné pevné od základov, jedinou možnosťou je poctivý tréning. Povenujte sa niekoľko minút minitréningu s činkami, alebo si spravte niekoľko sérii kľukov. Pokiaľ nemáte trénované svaly na rukách, neostýchajte sa robiť ženskú verziu kľukov, t.j. na kolenách. Ak volíte variantu s čínkami, najlepším cvikom na prsné svalstvo je pomalé a precízne predpažovanie, pričom východzou polohou bolo upaženie. Z cviku si robte denne niekoľko sérii.

Nezabúdajte, že aj pre pekné prsia je dôležitá zdravá životospráva. Jedzte preto veľa čerstvej zeleniny a dodržujte pitný režim.

Foto: Pixmac.sk, Sean Rosenthal – flickr