Prvé rande s p. Dokonalým

Autor: Janka Radimáková, Publikované: 3. apríla 2013

Máte dohodnutú prvú schôdzku so svojím novým objavom, začínate pociťovať trému a nebodaj sa vám podlamujú kolená? V prvom rade urobte hlboký nádych a výdych. Aj ON je obyčajný smrteľník tak ako vy a mali by ste k nemu aj tak pristupovať. Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré by ste pred žiadnym prvým rande s p. Dokonalým nemali opomenúť.

Zvoľte primerane sexi outfit

Zrejme najväčšou dilemou každej z nás je voľba toho správneho oblečenia. Samozrejme to záleží od miesta, kam sa spolu vyberiete. Pokial sa nejedná o významnú spoločenskú udalosť, športovo-elegantným outfitom určite nič nepokazíte. Nech už si oblečiete čokoľvek, nebuďte príliš vyzývavá. Na mužov to pôsobí lacno a to predsa nechcete. Dajte si napríklad kratšiu sukňu, ale dekolt nechajte zahalený. Alebo poodhaľte ramená a do spodnej časti zvolte dlhé nohavice. V žiadnom prípade sa neriaďte pravidlom, čím menej – tým lepšie.

Ostaňte prirodzená

Jasné, to sa ľahko povie. Čo je to vlastne byť prirodzená? Máte sa správať rovnako, ako keď ste na káve s kamarátkami, alebo ako sa správate ku kolegom v práci? Pre každého znamená priprodzenosť niečo iné, vo všeobecnosti však platí, že by ste sa pri konverzácii mali cítiť pohodlne, nenechať sa tlačiť do tém, ktoré sú vám nepríjemné. Najlepšie bude, keď dosiahnete, že sa budete cítiť pohodlne a tento pocit dáte aj najavo. Na druhej strane však malá nervozita môže pôsobiť roztomilo a na prípradných ďalších schôdzkach sa na tom určite zasmejete.

Nenadávajte

Na rande v žiadnom prípade nepatria vulgarizmy. Každý si sem tam zahreší, ale na prvej schôdzke si na to naozaj dávajte pozor a akékoľvek neslušné výrazy zo svojho slovníka pre túto chvíľu vyčiarknite. To isté by malo platiť aj o p. Dokonalom. Pokiaľ každá druha veta, ktorú vypustí z úst, bude obsahovať nadávku, zrejme nebude až taký skvelý za akého ste ho mali. Zásady slušného správania by sa mali dodržiavať ako na prvom rande, tak aj kdekoľvek inde.

Nepite tvrdý alkohol

Alkohol je metla ľudstva a pokiaľ si na prvom rande dáte pohárik tvrdého, zrejme to zmetie aj váš možno práve vznikajúci vzťah. Ak ste v bare alebo reštaurácii a p. Dokonalý navrhne prípitok, rozhodnite sa skôr pre pohár kvalitného vína. Pokiaľ sa vo vínach nevyznáte, poproste čašníka, nech vám nejaké odporučí a z neho si len po častiach elegantne upíjajte. Zabránite tak potenciálnej katastrofe v podobe alkoholom rozviazaného jazyka, neprirodzených tackavých pohybov a nepríjemne voňavému dychu z úst.

Nehovorte o bývalých vzťahoch

Tejto téme by ste sa zrejme v budúcnosti nevyhli, na prvom rande ju však rozoberať neodporúčame. Kritikou na jeho bývalú, ktorú si týmto vypočujete môžete mať skreslený obraz o jeho prístupe vo vzťahu a to isté platí aj naopak. Namiesto toho, aby ste ho spoznali pohľadom jeho bývalej, ktorý vám on zreprodukuje, si doprajte možnosť poznávať jeho dobré i menej dobré stránky sama. Utvoríte si tak svoj vlastný, ničím neoplyvnený obraz.

Na záver vám zostáva už iba posledná zbraň, ktorou iste nič nepokazíte a asi platí najviac zo všetkých. Pekný úsmev je to, čo si doma pred odchodom na rande iste nezabudnite!

Foto: Pixmac.sk, SPX1MSD