Láka vás zväčšenie pŕs? Toto vás čaká.

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 31. mája 2018

Túžite po dokonalých prsiach a zvažujete zväčšenie pŕs implantátmi? Potom sú nasledujúce riadky určené práve pre vás. Dozviete sa, čo predchádza zákroku aj to, ako prebieha.

Hlavným predpokladom na zväčšenie pŕs, ale aj akejkoľvek inej plastickej operácie, je celkový dobrý zdravotný stav pacienta. Musíte sa teda cítiť dobre po fyzickej aj psychickej stránke. Súčasťou prípravy na zväčšenie pŕs je predoperačné vyšetrenie, ktorého výsledky nesmú byť staršie ako dva týždne. Plastický chirurg si všetky údaje o vás prejde spolu s anestéziológom, pretože si musia byť istí, že je všetko v poriadku.

Ako prebieha zväčšenie pŕs

Akonáhle si po rozhovore s lekárom vyberiete značku implantátov, ich tvar, veľkosť a dohodnete sa na dátume, môžete sa pripraviť na samotnú operáciu. Zväčšenie pŕs sa vykonáva v celkovej anestézii a trvá približne do dvoch hodín. Niekoľko hodín po operácii môžete ísť domov, len v niektorých prípadoch je nutná jednodňová hospitalizácia.

Späť vo forme

Ak rada cvičíte a žijete aktívne, určite vás zaujíma, o aký čas po plastike pŕs sa smiete pustiť do akýchkoľvek činností. K ľahším aktivitám sa môžete vrátiť približne po prvých desiatich až štrnástich dňoch od zákroku. Po dobu šiestich až ôsmich týždňov by ste sa mali radšej vyhýbať zaťažovaniu hornej polovice tela a náročnejšie cvičenie i šport si dočasne odpustiť. Tiež sa pripravte na fakt, že počas nasledujúcich šesť až osem týždňov po operácii budete nosiť špeciálnu elastickú podprsenku bez kostíc.

Bolí? Nebolí?

Určite vás zaujíma aj to, ako veľmi budete pre krásu trpieť. Niekoľko dní po operácii sa bolesti v mieste zákroku úplne nevyhnete. Prvých pár dní po operácii budete môžete užívať lieky proti bolesti, ktoré to zmiernia.

Foto: Bigstockphoto.com