Za pekným počasím do Turecka

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 17. mája 2013

Zima bola dlhá, a tak keď sa nám konečne ukázalo slniečko, sme šťastím bez seba. Počasie je síce pekné avšak na túto dobu až neobyčajne teplé. V apríli sme zvyknutí skôr na daždivé premenlivé počasie. Tento rok nám však príroda dopriala príjemné teplé a slnečné dni. Vychutnajme si ich preto plnými dúškami, a pritom sa môžeme tešiť na tohtoročnú letnú dovolenku.

Predpovedať letné počasie už teraz nie je veľmi presné, a tak nám zostáva len dúfať, že sa bude podobať  tomu aktuálnemu. Občasným búrkam sa však asi nevyhneme ani počas krásneho leta. Možno sa s tým zmierime ľahšie ak si uvedomíme, že vlahu potrebuje predovšetkým príroda. Najmä záhradkári vedia oceniť letné búrky. Taká letná prietrž mračien môže aj pre mladých predstavovať zaujímaví zážitok, veď občas zmoknúť človeka nezabije.

Ak by sme predsa len mohli ovplyvniť počasie, určite by sme si ho naplánovali na našu letnú dovolenku pri mori. Dážď, a najmä ten vytrvalí, vie pokaziť náladu nejednému turistovi. Keďže toto ovplyvniť nedokážeme, môžeme sa len spoľahnúť na stred dovolenkovej sezóny, alebo sa vybrať do destinácií, kde je riziko zrážok značne znížené.

Medzi takéto patrí aj veľmi obľúbené Turecko. Ponúka zaujímavú kultúru, nádherné pláže a samozrejme kvalitné  ubytovanie. V Turecku sa môžete presvedčiť o rozdieloch tureckej a európskej architektúry a možno pochopíte ako ovplyvnila táto krajina aj naše územie.

Dovolenka v Turecku ponúka nielen dokonalý oddych a relax, ktorý na dovolenke tak vyhľadávame, ale spoznáte aj novú kultúru, pamiatky a históriu, ktorá zasiahla aj Európu. Turecko sa vyznačuje veľmi teplými letami, a tak si nezabudnite pribaliť svoje nové letné šaty, v ktorých bude spoznávanie oveľa príjemnejšie.

Keďže na dovolenke predovšetkým odpočívame, zoberte si aj dobrú  knihu. Aby ste nemuseli premýšľať nad náročnými opismi postáv a prírody, radšej siahnite po zaujímavej poviedke.

Foto: pixmac.sk, Dormiveglia – flickr