Tipy pre zdravé vlasy

Autor: Janka Radimáková, Publikované: 30. marca 2013

Ktorá z nás by nechcela mať krásnu, hustú a lesklú hrivu? S hustotou svojich vlasov toho veľa nenarobíme, ostáva sa nám s ňou len zmieriť …alebo vyhľadať dobrého kaderníka a dať si niekoľko prameňov nadpojiť. Čo ale môžeme ovplyvniť aj bez návštevy kaderníckeho salóna, je zdravie našich vlasov. Ak máme vlasy v dobrej kondícii, sú prirodzene lesklé, nelámu sa, nie sú krepovité a rozdvojené končeky sa nám zďaleka vyhýbajú. Inšpirujte sa niekoľkými tipmi, ako dosiahnuť zdravie svojich vlasov!

Pozor na to, čo jete
Pre vaše vlasy je prijímanie správnej výživy veľmi dôležité. Pre podporu lesku sa odporúča konzumovať zelenina a ovocie, ktoré obsahujú vitamíny A a E. Určite preto zaraďte do svojho jedálnička mrkvu, marhule, zelenú listovú zeleninu, obilné klíčky a sójové bôby. Vitamín E navyše zvyšuje odolnosť ľudského organizmu a spomaľuje starnutie.

Dodržujte pitný režim
Dbajte na to, aby ste denne vypili minimálne 3 litre čistej vody, či neperlivej minerálky. Počas letných horúčav tento objem odporúčame minimálne zdvojnásobiť. Vaše vlasy tak budú hydratované zvnútra, čo im na zdraví rozhodne pridá a budú sa aj pekne lesknúť.

Buďte k nim jemná
Svoje vlasy umývajte jemne, končekmi prstov do nich šampón vmasírujte. Nebuďte k nim hrubá a zbytočne ich tak nenamáhajte. Po umytí ich uterákom vysušujte v čo najmenšej miere a tiež dostatočne šetrne, predídete tak ich lámaniu. S intenzitou umývania to nepreháňajte, ideálne je 1-krát v priebehu troch dní. Pri česaní buďte trpezlivá a zbytočne ich nešklbte. Zvoľte si i správny typ kefy, najlepšie z prírodných materiálov.

Umývajte studenou vodou
Viacerí odborníci odporúčajú v rámci umývania vlasov ich záverečné opláchnutie studenou vodou. Teplá a horúca voda vašu korunku krásy vysušuje a môže ich zanechať matné a bez života. Navyše táto zmena môže byť i príjemným osviežením najmä v letných mesiacoch. Tak prečo to nevyskúšať?

Nepoužívajte prípravky s alkoholom
Alkohol vo všeobecnosti škodí a inak tomu nie je ani v prípade vašej hrivy. Pri kúpe akejkoľvek špecializovanej vlasovej kozmetiky si predo dôkladne preštudujte jej zloženie. Vyhýbajte sa tým, ktoré obsahujú lieh a alkohol, aby ste zabránili extrémnemu vysušovaniu.

Fénovanie a žehlenie
Pre niektoré z nás je fénovanie každodennou záležitosťou. Pokiaľ sa veľmi neponáhľate, zvoľte na sušenie studený vzduch. Ak ste zvyknutá si vlasy aj žehliť, mali by ste zvoliť žehličku so silikónovými platňami, tie vraj skracujú čas potrebný na vyrovnanie. V oboch prípadoch tak budete predchádzať namáhaniu a vysušovaniu zároveň.

Pokiaľ sa budete o svoje vlasy starať poctivo, výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Foto: Donna Uomo