Ste na začiatku nového vzťahu? Aby to klapalo, držte sa týchto rád!

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 1. augusta 2019

Láska je krásna, no vôbec nemusí trvať večne. Zvlášť to treba pripomínať dvom mladým zaľúbencom hneď na začiatku vzťahu. Lásku si rýchlo dokážete od seba odohnať, ak sa nebudete vyvarovať bežným „trápnostiam“ pri zoznamovaní a ďalšom randení.

Vzťah si treba pestovať a na jeho zlepšovaní vždy spoločne zapracovať. Všetko, čo sa deje vo vzťahu, je záležitosťou dvoch. Pri problémoch je vždy jednoduchšie zvaliť vinu na toho druhého. Aj pod vplyvom tej najväčšej zaľúbenosti si udržte svoju vlastnú osobnosť, presvedčenie a buďte objektívni. Láska je len cit, ktorý sa dá zvládnuť, respektíve ovládať.

Žena je vždy vo výhodnejšej pozícii – dá aj na intuície!

Situácia na začiatku nového vzťahu je zakaždým iná. Viac idealizovaná a azda aj neprimerane sľubná. Nič si od vzťahu hneď nesľubujte. Určite neplánujte ani ďalšie roky spoločného života… Veď po pár týždňov o sebe ešte veľa toho neviete. A to aj napriek tomu, že ste sa predtým poznali z práce, blízkeho okolia alebo ste mali veľa spoločných známych. To s partnerským vzťahom vôbec nemá veľa spoločného.

Dvaja mladí ľudia si potrebujú najprv na seba zvyknúť. Zvyknúť na svoje móresy, záľuby a vedieť správne odhadnúť, kedy je čas od seba odísť. Máme tým na mysli nepodľahnúť tomu druhému celou svojou osobnosťou.

Tú vo vzťahu nikdy nestrácajte. Dokážte si ustrážiť, koľko času trávite spoločne s partnerom a či sa ešte venujete aj niečomu inému. To je dosť dôležité! Inak môžete veľmi ľahko prepadnúť do stereotypu, lipnutia na tom druhom a obetovania všetkého, čo vás doteraz napĺňalo.

Predstavte si, že partner odíde a vy sa nebudete vedieť začleniť medzi ostatných priateľov alebo si zamilovať úplne bežný život. Ženám nikdy nechýba dobrá intuícia a sebavedomie. Príliš sa netreba zamerať ani na názory vášho blízkeho okolia. Vy musíte najlepšie odhadnúť, či sa naozaj oplatí „investovať čas“ do novej lásky…!

Foto: pixabay.com