Skvelý nápad, ako ušetriť miesto v skrini

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 16. mája 2019

Hovorí sa, že žena má len dva problémy, buď nemá nič na seba, alebo má málo miesto v skrini. Jar je skvelý čas na poriadok a aktualizáciu šatníka, preto sa budú tieto dve veci riešiť zas o niečo horšie. Ale s dobrými tipmi, ako si svoj šatník zariadiť, usporiadať a uložiť, sa vám môže podariť ušetriť obrovské miesto. Poďme na to!

Vyskúšajte viacúrovňové vešiaky

Zavesiť oblečenie na ramienko je to najjednoduchšie uloženie oblečenia do skrine. Čo však ale s tým, ak ste si kúpili ďalšie nové dámske tričko. V priebehu niekoľkých dní sa z nákupom nového oblečenia kapacita šatníka zmenšuje. Viacúrovňové vešiaky sú skvelým riešením, pretože sa na ne zmestí trikrát toľko oblečenia.

Šatník vo vzduchu

Sezónne oblečenie a odevy, ktoré nie sú po celý rok tak často žiadané, si môžete uložiť na iné miesto a v špeciálnych vákuových obaloch. Je to ideálny vynález, ktorý vám ušetrí každý jeden milimeter v skrini. S pomocou vysávača sa cez špeciálny otvor v konkrétnom balení vysaje vzduch, vďaka čomu bude aj tá najhrubšia deka alebo bunda zaberať minimálny priestor.

Kúpte si kvalitnú šatníkovú skriňu

Ideálne takú, ktorá je pre vaše potreby dostatočne veľká a má v sebe zabudovaných niekoľko špeciálnych oddelení a priehradok na oblečenie. Ponuka takýchto univerzálnych a komfortných šatníkových skríň je naozaj veľká, dôležité však je, aby ladila aj so štýlom vášho interiéru.

Ak bude skriňa a jednotlivé police vybavené špeciálnymi predeľovačmi, ktoré si samostatne dokúpite aj v dobrom obchode, určite sa prehľad a ukladanie vecí stanú pre vás jednoduchšie.

Nie všetko musí byť v skrini

Malé veci, ako napríklad spodná bielizeň a ponožky sa najlepšie uchovávajú v kompaktných zásuvkách komody s bunkami alebo krabicami (organizátormi). Nezaberajú veľa miesta a máte vďaka nim prehľad.

Opäť je ale lepšie, ak budete spodnú bielizeň a iné drobné oblečenie distribuovať v pohodlných kategóriách – podľa sezóny, udalostí alebo farieb.

Využite vnútornú stranu dverí

Ak chcete, aby sa do šatníka zmestilo všetko, čo potrebujete, teda aj vaše moderné tehotenské rifle, skúste využiť každý jeden kútik. Na vnútornej strane dverí skrine je predsa na zavesenie miesta  dosť?! Takto potom zistíte, že aj pár centimetrov dokáže urobiť veľa, vyskúšajte. Pomôžu vám to uľahčiť závesné systémy.

Topánky vo vreckách

Každá jedna žena ich miluje. No každým jedným nákupom sa voľná plocha na ich uskladnenie zmenšuje. Opäť je tu ale niekoľko šikovných pomocníkov. Špeciálne odkladače na obuv. Látkové a s množstvom vreciek, ktoré sa dajú zavesiť na stenu. Vaše topánky budú vždy po ruke a na správnom mieste. Alebo si vyberte špeciálne výsuvné systémy na obuv, ktoré vám v skrini ušetria veľa miesta.

Dobrá organizácia je predsa základ, tak to s ňou skúste aj vo vašom šatníku!

Foto: pixabay.com