Ako sa starať o suchú pleť?

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 1. decembra 2017

So suchou pleťou to nie je jednoduché. V prvom rade by ste si mali byť istí, že máte tento typ pleti. Ak ste ešte neabsolvovali diagnostiku pleti, neváhajte požiadať o radu v lekárňach alebo si skúste rôzne testy. Druhým krokom je zistiť, aké produkty sú vhodné priamo pre vás. Bez týchto informácii by ste si mohla ešte viac uškodiť. Navyše existuje niekoľko typov suchej pleti. V prípade, že vás pokožka aj svrbí, lúpe sa a občas sa objavia aj zápalové miesta, je na čase navštíviť pre istotu lekára, aby vám potvrdil či vyvrátil atopický ekzém. Väčšina ľudí má však klasickú suchú pleť. Jednou z ich najväčších nevýhod je častejšie a rýchlejšie objavovanie sa vrások, a preto by ste mali myslieť na prevenciu do budúcnosti.

Hydratácia, hydratácia, hydratácia

Existuje obrovský sortiment plný rôznych hydratačných krémov a olejov s jednou základnou funkciou. A tou je hydratácia. Produkty na suchú pleť musia hlavne poriadne vyživovať, ale sledujte si aj prírodné zložky, keďže pleť býva často aj veľmi citlivá a chemické látky nemusíte znášať dobre. Môžete ušetriť čas sprchovými olejčekmi a krémami, ktoré vám dodajú potrebné vitamíny a vytvoria ochranný film. Väčšinou sú jemné, takže vašu suchú pokožku nezaťažia tak, ako sprchové gély, ktoré stretávate v obchodoch. Používajte aj hydratačné nočné krémy, počas noci sa úspešne vstrebe aj väčšia vrstva.

Zima s rešpektom

Predovšetkým teraz v zime dostáva pleť zabrať. V zime býva totiž citlivejšia a suchšia. Chlad vedie k zníženiu prekrvenia pokožky, čo vedie k jej oslabeniu. Chráňte si ruky nosením rukavíc, ktoré zmiernia teplotné výkyvy. Bez rukavíc vám môžu ruky teplotným šokom aj popraskať. Vplyv zmiernite používaním krému na ruky. Ten ideálne noste v kabelke a budete ho tak mať vždy po ruke. Najlepšie bude, ak ho nanesiete niekoľkokrát za deň. Veľmi rýchlo a ľahko sa však vysušia a popraskajú aj pery, preto podobný postup aplikujte aj s balzamom na pery, ktorý vám bude pomáhať ich neustále vyživovať.

Je to len a len na vás

Nie všetko však zvládnu napraviť produkty. Pre lepší efekt musíte začať najskôr v sebe. Počas chladných dní túžite po horúcej sprche a kúpeli viac ako kedykoľvek predtým. Skúste však sprchu obmedziť na pár minút. Voda totiž paradoxne pleť vysušuje a horúca ešte viac. Do kúpeľa si aspoň pridajte pár kvapiek olejčeka.

Rovnako buďte opatrná s pitím vody. Každý deň by ste mala vypiť 2-3 litre tekutín. Hydratácia zvnútra je veľmi silná zbraň v boji proti suchej pleti, a preto to nepodceňujte a snažte sa tento limit splňovať. Nezlepší sa vám len pleť, ale môžete mať viac energie, rýchlejší metabolizmus a celkovo sa lepšie cítiť.