Kam cez víkend? Tipy na najlepší relax za málo peňazí

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 4. apríla 2018

Blíži sa víkend. Máte voľno a potrebujete vypnúť. Je tu však jeden problém. Neviete, kam ísť a čo robiť! Za oddychom nemusíte chodiť ďaleko a dokonca nepotrebujete ani plnú peňaženku. Len pár kilometrov od vás sa nachádzajú miesta, kde môžete načerpať novú energiu a odreagovať sa od každodenného zhonu!

Nie je nič lepšie ako si krátkym výletom vyčistiť hlavu! Sadnite do auta a vydajte sa spoznávať okolie. Trochu športu, oddychové aktivity v kúpeľoch či nákupy vo Viedni. Stačí si len vybrať,  zaujímavý víkend sa dá prežiť rôzne. Stačia vám len dva dni a záruka intenzívne prežitých dní je istá!

Prinášame vám 4 tipy, ako stráviť víkend, na ktorý budete ešte dlho spomínať. Otázku, kam cez víkend, budete mať vyriešenú!

Športové aktivity

Dávate prednosť aktívnemu relaxu? Smelo do toho! Je jedno, či dáte prednosť behu, jazde na bicykli alebo jógovému pobytu. Zašportujete si a spravíte niečo pre svoje zdravie. A keď sa rozhodnete pre takýto víkend, už si len stačí zaobstarať športovú výbavu, ktorú zoženiete napr. na zľavovom serveri Zľavolam.

Tip na víkend: Čoraz populárnejšou je cykloturistika, ktorá v lone prírody ponúka obrovské množstvo neopakovateľných zážitkov. Zo sedla svojho bicykla môžete prebádať dych vyrážajúce skalné masívy, doliny, flóru a veľa ďalších zákutí. Na Slovensku je okolo trinásťtisíc km cyklotrás, stačí si len vybrať alebo sa spoľahnúť na agentúry, ktoré organizujú víkendové cyklotúry.

Wellness pobyty

Skrášlenie a relax v jednom! Ak túžite po dokonalom oddychu v pravom zmysle slova, wellness je na to priam stvorený. Domov prídete ako znovuzrodení! Wellness pobyty vás rozmaznajú od hlavy po päty. Doobeda si môžete dopriať prechádzku po okolí, poobede na vás čaká vírivka a po nej sa môžete nechať zveriť do rúk profesionálnym masérom.

Tip na víkend: Kúpele Piešťany, české kúpele Luhačovice či maďarské kúpele v Budapešti sú ako stvorené na víkend.

Prírodné krásy

Ak potrebujete uniknúť od starostí bežného života, útočiskom môže byť čarovná príroda a majestátne hory. Na iné myšlienky prídete vďaka prechádzkam a dobrodruhovia si vyčistia hlavu túrami a inými adrenalinovými dobrodružstvami. Odmenou vám budú strhujúce výhľady z tatranských štítov!

Tip na víkend: Nízke, Západné aj Vysoké Tatry ponúkajú panenskú prírodu bez ohľadu, aké je práve ročné obdobie. Zavítajte do prekrásnych pohorí, to ticho a pokoj v prírode je na nezaplatenie.

Nákupy ako relax

Buď ich milujete alebo nenávidíte. Ak patríte do prvej skupiny ľudí, odreagujete sa pri nákupoch v nejakom zaujímavom meste. Nemusíte sa pritom zamerať na módne trendy, potešia aj suveníry, rôzne doplnky do bytu a iné maličkosti, ktoré vykúzlia úsmev na tvári.

Tip na víkend: Viedeň je na nákupy ako stvorená. Nielenže si vyvetráte hlavu na jednej z najdlhších obchodných ulíc na svete, ale môžete tiež obdivovať historické centrum mesta, ktoré vyniká krásnou architektúrou.

Víkend zážitkov za zlomok ceny!

Nové zážitky bez plnej peňaženky? Dá sa to! Cashback portál Tipli vám zabezpečí víkendový výlet, na ktorom ušetríte. Prostredníctvom neho sa dostanete do určitého online obchodu, kde nakupujete ako obvykle.

Nákupom cez Tipli však dostanete peniaze naspäť! Tento portál funguje na princípe tzv. cashbacku – po nákupe dostanete isté percentá hodnoty nákupu.

Tipli spolupracuje s mnohými internetovými obchodmi, vrátane zľavových portálov, ako je ZľavoMAX, ktorý ponúka rôzne výlety a pobyty. Obchody dajú portálu odmenu za to, že zákazník u nich nakúpil. Väčšinu odmeny Tipli posunie zákazníkovi, ktorý ju dostane na svoj bankový účet.

Zaregistrovať sa zdarma na Tipli je jedinou podmienkou, aby ste mohli nakupovať a pritom ušetriť. Na Tipli nájdete aj zľavové portály, ktoré ponúkajú okrem iného víkendové výlety. Po registrácii kliknete na oranžové tlačítko, ktoré vás presmeruje do príslušného zľavového portálu.

Uvidíte výšku odmeny pri portály na Tipli. Po nákupe a zaplatení vám bude do niekoľkých hodín pripísaná čiastka na bankový účet! Môžete sa tešiť na zážitky za pár eur.