Dovolenka v krásnom a mystickom prostredí ostrova Lanzarote

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 18. marca 2019

Hľadáte tip na príjemnú, ale zato netradičnú letnú dovolenku? Na jednom z najkrajších Kanárskych ostrovov sa to priam hemží dobrodružstvom, zábavou, ale aj rôznymi prírodnými tajomstvami. Čím je ostrov Lanzarote taký výnimočný?

Ostrov Lanzarote nájdete v severnej časti Kanárskych ostrovov. Je štvrtým najväčším vzhľadom na celé súostrovie, pritom odkrýva celú plejádu netradičných miest a zaujímavých bohatstiev prírody. Je to autonómna oblasť Španielska, kde aj v súčasnosti bádať stopy intenzívnej vulkanickej činnosti. Okolité prostredie aj tak v skutočnosti pôsobí. Mnohí ho prirovnávajú k Marsu. Iní si tu prichádzajú užiť relax na jedných z najkrajších pláží vôbec.

Mystická atmosféra ostrova Lanzarote je jednoznačná. Je tu množstvo kráterov, viac než sto sopiek a nekonečne veľa tmavého červenkastého piesku na pláži. Púštne dobrodružstvá sa tu ľahko striedajú s oddychom na rozmanitých plážach. Medzi tie najznámejšie patrí pláž Playa Blanca s nádherným bielym pieskom a pokojnou relaxačnou atmosférou. Ostrov Lanzarote je vyhľadávanou oblasťou aj pre vhodné podmienky na surfing a potápanie. Rovnako známou plážou je aj Papagayo s pozvoľným vstupom do mora a čistou priezračnou vodou.

Ako na inom a tak vzdialenom svete

Ak sa zaujímate o možnosti netradičných výletov, tak práve ostrov Lanzarote je pre vás ideálnou voľbou. Turisti tu radi navštevujú oblasť v Jameos del Aqua, kde je nádherný labyrint vulkanických jaskýň. Veľkou výzvou je pre turistov aj rozľahlý národný park Timanfaya. V jeho prostredí sa budete cítiť ako v inom svete, na inej dimenzii… Väčšiu časť parku pokrýva zvrásnená, kopcovitá pôda ako dôsledok vulkanickej činnosti.

Červeno-hnedá zem umožňuje turistom spoznávať množstvo unikátneho rastlinstva a iných vegetačných skvostov. V parku máte možnosť absolvovať jazdu na ťavách. Za najkrajšie miesto ostrova sa považuje pláž Playa Grande. Táto široká a dlhočizná pláž sa aj pre vás môže stať nádherným miestom pre váš tohtoročný letný relax.

Foto: pixabay.com