Letná dovolenka s malým dieťaťom

Autor: Bc. Karina Miartanová, Publikované: 18. júna 2018

Tešíte sa z nového prírastku vo vašej rodine, no zároveň vás premáha únava z neustálej starostlivosti o všetkých členov rodiny a domácnosť, že túžite aj po kvalitnom oddychu niekde pri mori, kde sa budú starať aj o vás a vám aspoň na pár dní odpadnú mnohé povinnosti? Vybrali sme pre vás pár tipov, podľa ktorých si vyberiete a užijete letnú dovolenku s malým dieťaťom plnými dúškami.

Správny výber

Pri výbere letnej dovolenky, na ktorú beriete so sebou aj svoje malé dieťa, nedávajte dôraz len na čo najnižšiu cenu. Nízka cena môže v niektorých prípadoch znamenať nižšiu kvalitu, väčšiu vzdialenosť od mora či obmedzené služby. A práve to na výlete nechcete. S výberom a nastavením kritérií by vám mohla pomôcť agentúra, ktorá vie, čo ktorý hotel či zájazd ponúka a zahŕňa. Sledujte práve vzdialenosť od pláže a prístup do mora. To môže byť pre vás dôležité. Na takúto dovolenku je skvelé Taliansko s pieskovými plážami či Chorvátsko s kamienkovými plážami.

Dobré podmienky pre všetkých z rodiny

Ďalším dôležitým faktorom, ktoré by vás mohli ako rodičov zaujímať pri výbere dovolenky, sú aktivity počas dňa, zábavný program na večer a miesta v okolí, kde by ste mohli prejsť na výlet bez toho, aby ste sa museli zúčastňovať organizovaných výletov autobusom. Pre rodinne aktívnu dovolenku je skvelé Bulharsko, pretože máte všetko v dostupnosti chôdze. Samozrejme, all inclusive hotely ponúkajú zväčša animačné programy, zistite si, či aj pre vekovú kategóriu vašeho malého dieťaťa.

V neposlednom rade sú podmienkou prijateľná doprava a stravovanie. Záleží od veku vašeho potomka, akú prepravu v poriadku zvládne a aká dlhá cesta je ešte v poriadku. Agentúra by vám mala byť schopná odpovedať na možnosti stravovania v hoteli, v okolí vášho ubytovania, prípadne vybavenie kuchynky vo vašom apartmáne. Nepodceňujte výber a užijete si dovolenku všetci.

Foto: pixabay.com