Vitajte u nás na terase

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 16. júna 2014

Bývanie v rodinnom dome má svoje nespočetné výhody. Jednou z tých hlavných je to, že väčšiny z nich je súčasťou aj záhrada alebo terasa so záhradným nábytkom. Mali ste obavy, že sa budete počas letných večerov nudiť a len hľadať, čo by ste zase robili? Tu máte jednoduché riešenie! Príjemné i náročnejšie posedenia s priateľmi do neskorých nočných hodín, ktoré sa nezunujú.

Terasa

Každá správna terasa či záhrada by mala mať dostatok záhradného nábytku, aby si mali hostia kde sadnúť, zložiť veci a položiť naplnené poháre. Tieto špeciálne kusy nábytku vôbec nie sú drahé a ak sa o ne budete správne a dôkladne počas zimy, keď ich uskladníte v interiéri, starať, vydržia vám aj niekoľko sezón. To, či sa rozhodnete pre drevené alebo plastové už záleží na tom, čo je pre vás pohodlnejšie na údržbu.

Aby bolo všetko stopercentné, súčasťou každého takéhoto posedenia by mal byť aj gril. Nie len preto, aby ste sa na večer najedli, ale hlavne pre tú atmosféru a vôňu, ktoré dotvárajú idylku letných nocí. Vaši priatelia, rodina či známi tak budú pravidelné stretnutia u vás milovať, tak prečo z toho nespraviť tradíciu? Nemusí ísť vždy o párty najvyššieho levelu. Len tak si posedieť, zabaviť sa spolu, to stačí.

Nezabudnite mať na terase alebo v záhrade po ruke aj pár teplých diek v prípade chladnejších večerov, aby vám nepokazili zábavu, na ktorú ste sa určite všetci tešili. Hostí si získate aj hudbou v pozadí alebo s poriadne hlasným volume počas väčších osláv. Spravte si pekné leto u seba doma, stretávajte sa s blízkymi a trávte s nimi čo najviac času. Veď cez leto má každý dostatok času, chuti a nálady.

Foto: pixmac.sk, Benjamin Busche – flickr