Muži a šperky: Týmito určite potešíte svojho miláčika

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 26. mája 2018

Módne doplnky a netýkajú len žien, ale ozdobiť si môžete aj svojho muža. Pánske náramky, hodinky, prstene či manžetové gombíky. Tieto drobné, no zaujímavé kúsky spravia z každého elegantného gentlemana. Spojenie mužov a šperkov sa môže zdať nespojiteľné, no správne vybrané pánske náramky či iné šperky dokážu urobiť veľa a navyše môžu byť aj skvelým darčekom. Ktoré vášho chlapa potešia i ozdobia?

Doplnky už nemusia mať účel

Odjakživa platí, že muž by sa mal obliekať účelovo. Teda každý kúsok by mal mať svoj význam. Doplnky a ozdoby tak buď niečo vypovedajú o postavení svojho majiteľa alebo majú riešiť nejakú každodennú nepríjemnosť. Až v poslednom storočí sa začali objavovať drobnosti, ktoré ani jeden z vyššie zmienených účelov nemajú

Pánske náramky

Pánske náramky patria medzi krásne veci, ktoré síce váš muž nepotrebuje, ale ich nosením získa šmrnc. Už od 60. rokov, kedy ich začali nosiť príslušníci hnutia kvetinových detí, sú doplnkom v pravom zmysle slova. Dnes sa pánske náramky môžu nosiť každodenne, ako aj na formálne príležitosti.

Hodinky

V časoch, kedy ešte neexistovali mobilné telefóny a čas nesvietil z každej strany, boli hodinky praktickou nevyhnutnosťou. Do roku 1904, kedy boli vyrobené prvé náramkové hodinky, sa nosili vreckové hodinky. Práve na ne bola určená tá malá kapsička na džínsoch, rovnako aj vrecko na veste. Pri výbere hodiniek pre vášho milého dôkladne zvážte jeho štýl a práve podľa toho hodinky vybrať.

A čo prstene?

Pre mužov sú povolené len dva prstene – obrúčka a pečatný prsteň. Ak svoje listy nepečatíte voskom a svadba je ešte len pred vami, nechajte svojim prstom voľnosť. Nenechajte sa zlákať a zbytočne zahltiť svoje ruky.

Foto: Bigstockphoto.com