O peniazoch a práci

V práci vás to už nebaví? Dokážte viac, ako len nadávať!

Skepsa a pochybnosti prepadnú raz za čas úplne každého. Ak ide o prácu, treba zvážnieť a problému sa venovať do hĺbky. Nie je jedno, či vás práca len (ne)baví, alebo aj živí, vy sa v nej musíte uplatniť najlepšie, ako viete. Čo teda urobiť ako prvé, keď sa už vo svojom zamestnaní necítite ako predtým?

Práca musí byť aj vaším druhým domovom

Nemôžeme k nej pristupovať len strojene, považovať ju za nejakú povinnosť a istý zdroj príjmov. V zamestnaní trávime približne 6 až 8 hodín denne. S kolegami si musíme nájsť spoločnú reč, vedieť si „vyliať“ dušu aj o bežných súkromných problémoch a zasmiať sa na každom našom zlyhaní.

V práci sa máme naplno sebarealizovať. To však neznamená, že musíme robiť všetko len preto, aby sme sa každému zapáčili a boli nanajvýš sebestační. Za každým pracovným stolom nájdeme obyčajného človeka, ktorý na sebe tvrdo pracuje aj desiatky rokov po výberovom konaní. Učíme sa od konkurencie, kráčame s dobou a všímame si aktuálne problémy.

O ideálnej práci prestaňte snívať, vždy sa nájde niekto, kto vás zatieni

Ambiciózni ľudia nad prácou nenariekajú, pretože na to nemajú čas. Ak ich aj postretne jeden neúspech, nezloží ich to. Vymýšľajú, analyzujú a zotrvajú každú krízu. Možno si naplánujú svoj čas tak precízne, že sa budú hľadať v dvoch alebo vo viacerých zamestnaniach naraz. Áno, zo začiatku to možno naruší ich rodinné zázemie. Budú cestovať alebo sa nakoniec presťahujú. Každú voľnú chvíľu venujú štúdiu, no aj v tom sa treba nájsť…

Každá minca má dve strany, no v žiadnom prípade nemôžete byť pod dlhodobým tlakom

Ideálne, ak si svoje chyby priznáte sami a buď ich napravíte, alebo miesto prenecháte lepším v odbore. Rozhodne netreba v jednom zamestnaní zostarnúť. Nie sme stroje a v živote si máme dopriať z každého niečo. Samozrejme, aj pripiť na svoje neúspechy… Tie nás taktiež posúvajú dopredu!

Foto: pixabay.com