Krása a móda

Tričká na uzol – výhody, možnosti nosenia, alebo aj sťažený komfort?

V lete sa zvyšujú aj naše nároky na módu a komfortné nosenie. Najmä vtedy, ak nás počas bežného dňa zastihnú extrémne vysoké teploty. Tie, ktorým to postava dovoľuje, si môžu vybrať z najkratších modelov, poodhaliť bruško a zvýrazniť dekolt. Čo však, keď je počasie skôr premenlivé a ani vaša postava nie je najideálnejšia? Ponúkame zopár skvelých rád, prečo a ako nosiť tričká na uzol.

Variabilné nosenie

Ideálne je vybrať si z takých modelov, ktoré vám dávajú šancu nosiť tričko na uzol alebo voľne spustené. Tak si môžete jedno tričko obliecť aj viackrát a stále pôsobíte ako v novom. Aj samotné uväzovanie môže ponúkať viaceré možnosti – uzol, mašľa, pletené do „vrkoča“ a pod.

Tričká na uzol majú asymetrické strihanie buď po boku, alebo vpredu. Ak uzol nie je stálou, už strihanou a zviazanou záležitosťou, tak si samotné vyhrnutie a uviazanie samy prispôsobujete. Do mesta alebo na pláž sa nebojte viac poodhaliť, pri výnimočnejších udalostiach zvážte len jemné uviazanie na boku tesne nad rifľami (či sukňou).

Uzol je už dosť výrazným detailom

Preto úžasne vynikne aj na jednoduchších dizajnoch tričiek – bez nápisu, zdobenia či flitrov. Vhodné sú v neutrálnych odtieňoch, no čím pastelovejší alebo výrazne neónový odtieň zvolíte, tým si uväzovanie zjednodušte. Tričká na uzol nepotrebujú ani módne kovové aplikácie či podčiarknutie vkusnou bižutériou.

Ako dosiahnuť naozaj komfortné nosenie?

Celkové pohodlie dokáže znemožňovať samotný robustný a zle upravený uzol. Vyčnieva, prehýna sa viac na jednu stranu alebo si vyžaduje aj niekoľkokrát opätovne uviazať. Navyše, takéto tričká sú skôr v širšom a padavejšom strihu – pozor, aby vám zbytočne nepridávali na objeme. Príjemne sa nosia vo vláknach s nižšou hmotnosťou (polyamid) a trvácnym tvarom. Takto nezaťažujú, ani nezhoršujú ďalšie vrstvenie outfitu.

Foto: pixabay.com