Ozdobte sa trendovo

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 5. júla 2013

Pokiaľ patríte medzi dámy, ktoré nerady splývajú so šedým priemerom, určite sledujete trendy v móde. Tie sa menia každú sezónu, každý rok, a ovplyvňuje ich aj ročné obdobie. Sledovaním týchto vychytávok si zabezpečíte stále nové a nové inšpirácie. Vďaka tomu budete vyzerať stále inak, a stále originálne. Takže, čo teraz vlastne letí?

Koráliky

Vráťme sa do detských čias, keď sme sa ako malé slečny učili robiť si podomácky korálikové náramky priateľstva. Práve vďaka tejto nostalgii sa stali zapletané korálikové doplnky trendom leta. Sú svieže, veselé a vracajú nás do bezstarostných časov. Podobná bižutéria nie je vôbec drahá a dá sa kadejako kombinovať. Pri troche zručnosti si budete vedieť takúto ozdobu vyrobiť aj samé.

Cvočky

V móde sú už od zimy, no práve v lete prichádza ich najväčšia sezóna. Objavujú sa nielen na oblečení, ale aj na topánkach, vo vlasoch a na taškách. Samozrejme to neobišlo ani šperky, ktoré sú čím ďalej odvážnejšie. Cvočky sú aj veľmi praktické, nakoľko sa dajú kúpiť samostatne. Vy si už potom veľmi jednoducho len „okováte“ to, čo sa vám hodí a vyrazíte do ulíc. Vyskúšajte si pripnúť pár pyramídok na vrch podprsenky. Zvoľte väčší výstrih, a o zvedavé pohľady nebudete mať núdzu. Okrem pyramídok môžete siahnuť aj po nebezpečných ostňoch, sympatických pologuliach, či nenápadných plochých plieškoch. V letných horúčavách však pozor na žiarivé slnko. Cvočky sú kovové, takže sa rýchlo rozhorúčia, a vy by ste sa mohli popáliť.

Perly a zlato

Nestarnúca klasika nikdy neurazí, a môže jedine očariť. Biele perly nás vracajú do 30. rokov 20. storočia, keď sa všade tancoval Charleston. Zlato pôsobí luxusne a každá slečna, či pani s ním bude vyzerať ako skutočná dáma. Zlaté šperky vám navyše vydržia až do konca života. A neskôr ich môžete hrdo darovať ďalšej generácii vo vašej rodine.

Kamienky

Čím sa to viac leskne, tým je lepšie. A nemusí to byť zrovna diamant. Populárne kamienky Swarovski vám zlepšia náladu. Farebné odlesky očaria nie len vaše oko. Tieto komponenty sa osadzujú do náhrdelníkov, náušníc, prstienkov, dokonca aj do okuliarov, alebo spodného prádla. Fantázii sa medze nekladú. Môžete vyskúšať aj nalepovacie kamienky, ktoré si aplikujete priamo na svoje telo. Budete vyzerať exoticky, ako pravá princezná z orientu.

Shamballa náramky

Tieto náramky mali pôvodne duchovný význam a spájajú sa s Tibetom. Dnes je to však módny trend, ktorý je veľmi pôsobivý. Náramok je upletený z bavlnených, alebo nylonových šnúrok. Tie sú uviazané o kamienok. Kamienky si zvolíte podľa vlastného uváženia. Pre mnoho ľudí sú podobné ozdoby vecou viery, no niekto ich môže nosiť aj kvôli ezoterickým, či estetickým záležitostiam.

Foto: pixmac.sk, Yohko Amemiya – flickr