Mamičky, tieto triky s ovocím a zeleninou na deti zaberajú!

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 27. apríla 2015

Unavujú vás večné boje o kúsok mrkvy? Tak s nimi skoncujte! Hoďte mrkvu do odšťavovača, okoreňte ju poriadnou porciou zábavy a deti sa budú samy dožadovať ďalších vitamínov.

deti2

Čím viac svoje deti budete prenasledovať s kúskom jablka alebo banánu, tým tvrdohlavejšie ich budú odmietať. Svet je skrátka plný sladkostí a iných lákadiel, v ktorých svetle prirodzene sladká chuť ovocia a zeleniny zaniká.

Skvelou možnosťou, ako do detí dostať vitamíny, sú preto ovocné a zeleninové šťavy. Deti milujú hádzanie plodov do odšťavovača aj výsledné sŕkanie koktailov slamkou.

My vám ale dnes prezradíme 6 trikov, ako zapôsobiť aj na tie deti, ktoré už odšťavovanie prestáva baviť. Chce to len trochu šou.

  1. Nechajte dieťa vyberať na trhu

Deti milujú pocit dôležitosti. Nechajte ich na trhu vybrať, čo si dnes odšťavíte a možno budete prekvapení, čo všetko potom vypijú. Je ale dôležité ísť naozaj na trh, kde deti nebudú rozptyľovať sladkosti.

  1. Slamky nie sú jediná dekorácia

Slamky sú síce základ, ale skúste okrem nich na okraj pohára umiestniť aj plátok pomaranča. Skvelé sú tiež kúsky ovocia napichané na špajdli. Ak nezaberie ani to, skúste šťavu preliať do “dospeláckeho” pohára. Repová šťava vo vínnom pohári vyhlásená za červené víno skrátka chutí inak.

  1. Kompromis v podobe obľúbenej sladkosti

Miluje vaše dieťa škoricu? Nechajte ho, aby si ju do šťavy prihodilo. Rovnako tak môže do ovocnej šťavy prísť pár kociek kvalitnej čokolády alebo kopček zmrzliny či domáceho sorbetu. S obľúbenou sladkosťou sa nakoniec zvládne aj nenávidený pomaranč.

  1. Odšťavujte podľa abecedy a farieb

Vyhláste červený deň a nechajte dieťa, aby si z plodov týchto farieb zostavilo vlastné šťavové menu. Šťava z jahôd, červených ríbezlí a malín bude hneď zábavnejšia.

Ďalší týždeň môžete zase skúšať mixy podľa abecedy. Aká bude asi kombinácia ananásu s egrešom? Nielenže s dieťatkom vyskúšate rôzne druhy ovocia a zeleniny, ale aj s ním precvičíte farby, abecedu a slovnú zásobu.

  1. Zamestnajte dieťa vydaním kuchárky

Prehláste dieťa za šéfkuchára, ktorý má za úlohu vyrobiť kuchárku s receptami na ovocné a zeleninové šťavy. Každý drink musí namaľovať, pomenovať a oznámkovať. Kúpte mu pre túto úlohu pekný zošit, alebo s ním nejaký vyrobte. Čoskoro samo začne vyžadovať viac štiav.

  1. Vytvárajte šťavy s príbehom

Názvy pre šťavy nemusí vymýšľať len dieťa. Schválne mu skúste naservírovať “upírske raňajky” aj s historkou, že kto tento drink vypije, stane sa imúnny voči upírom. Určite ho vypije rýchlejšie ako keby počul o “dobrote z mrkvy, červenej repy a jablkách”.

Základom je kvalitný odšťavovač

Možno si poviete, že na tieto aktivity nemáte pri odšťavovaní čas, pretože vám príprava štiav zaberie veľa času. V takom prípade zrejme nemáte kvalitný odšťavovač.

Odporúčame šnekové odšťavovače od firmy Sana, s ktorými okrem štiav pripravíte aj detskú výživu, domáce cestoviny alebo arašidové maslo. Čistenie vám potom zaberie maximálne 3 minúty a s prípravou plodov pred odšťavovaním si tiež nemusíte lámať hlavu.

Model Juicer EUJ-707 má veľký plniaci otvor a okrem bežného ovocia a zeleniny zvládne odšťaviť aj citrusy, listovú a koreňovú zeleninu. Všetko tam jednoducho nahádžeme a za pár minút je hotovo. Zostane vám tak veľa času, ktorý môžete stráviť so svojím dieťaťom.