Farbenie vlasov hennou. Ako na to?

Autor: Redakcia, Publikované: 11. marca 2013

Možno ste už aj Vy počuli o úžasných účinkoch, ktoré má henna ako prírodná farba na vlasy. Okrem iných je to napríklad podpora rastu vlasov, obmedzenie štiepenia a lámavosti vlasov, či predchádzanie tvorbe lupín. Henna na vlasy ich tiež chráni pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Rozhodli ste sa ju vyskúšať? Farbenie vlasov hennou nie je žiadna veda. Treba však dodržať isté postupy a návody, aby ste s výslednou farbou svojich vlasov boli spokojné. Ako teda na to?

Farbíme vlasy hennou

V prvom rade je treba vedieť, že každé vlasy sú jedinečné. To znamená, že výsledok nemusí byť taký, aký ste videli napríklad u kamarátky. Zároveň je to však aj úžasné. Aspoň nebudete mať vlasy rovnakej farby ako každá druhá žena na ulici. Ste predsa originál! Vo všeobecnosti však platí, že na svetlých vlasoch je výsledný odtieň intenzívnejší, ako na tmavých. Henna tiež nezmení pôvodnú farbu Vašich vlasov priveľmi výrazne. Ak ju však používate často, dosiahnete intenzívny a trvácny odtieň.

Ako postupovať? 

Postup farbenia vlasov hennou je celkom jednoduchý.  Čo budete potrebovať?

  • prášková henna farba na vlasy
  • voda, čaj alebo káva
  • citrusová šťava, jablková šťava alebo ocot
  • éterický olej
  • plastová lyžica a nádoba
  • plastová čiapka alebo igelitové vrecko

Ak máte všetky tieto veci pripravené, môžete ísť na vec. V plastovej nádobe si rozmiešate práškovú hennu s dvomi až tromi lyžičkami šťavy podľa výberu. Podľa potreby môžete pridať aj kávu, čaj alebo vodu. Takisto môžete pridať éterický olej. Tie môžu mať na vlasy ďalšie liečivé účinky. Túto zmes premiešajte, kým nebude mať konzistenciu jogurtu. Nechajte postáť, kým sa nezačne uvoľňovať farbivo. Postupne nanášajte hennu na jednotlivé pramene vlasov po dĺžke. Pozor! Najprv účinok vyskúšajte na jednom prameni. Ak budete spokojná, môžete pokračovať. Vlasy potom prikryte plastovou čiapkou a uterákom namočeným vo vode. Henna farba na vlasy pôsobí individuálne. Preto odtieň vlasov kontrolujte. A máte hotovo. Hennu môžete kúpiť na www.navlasy.sk.