Naše zdravie

Chudnutie môže byť zábava!

Že Vám tento titulok znie neuveriteľne? Možno áno, ale napriek tomu je pravdivý. Nejedná sa tu však samozrejme o telo trýzniace diéty. Skúste chudnúť tak, aby Vás to naozaj tešilo. Aktívnym pohybom!

Vyrazte si na korčule

Ak teda plánujete zhodiť nejaké to kilečko, stravu si iste budete musieť ako tak upraviť. Teraz sa však venujme skôr pohybu. Ak totiž chcete svoju postavu vyformovať, hýbať sa jednoducho musíte. Bez toho to nepôjde. Skúste kolieskové korčule! Ako Vám teda kolieskové korčule pomôžu?

  • Zlepšíte si kondíciu

  • Spevníte svoj zadok a stehná

  • Posilníte svaly chrbta, ale aj rúk, nôh a brucha

  • Posilníte aj svoj srdcovo-cievny systém

  • Zhodíte prebytočné kilá

A to iste stojí za vyskúšanie. Korčuľovanie navyše patrí k aeróbnym typom športov, má teda aj priaznivý vplyv na krvný tlak, či dýchanie. Ak sa rozhodujete, či vyraziť na korčule alebo radšej začať behať mali by ste vedieť, že korčule omnoho viac šetria Vaše kĺby. A ten pocit šťastia, ktorý budú mať na svedomí pohybom vyplavené endorfíny, skutočne stojí za to.

Pred jazdou však nezabudnite…

Áno, aj korčuľovanie so sebou nesie isté riziká. Ak máte problémy napríklad s osteoporózou, na korčule radšej nechoďte. Riziko zlomeniny je tu totiž vyššie. Nezabúdajte sa chrániť! Najmä pre začiatočníkov sú nevyhnutnosťou chrániče a prilba. Naučiť sa treba tiež brzdiť a padať. Na brzdenie využijete brzdu, ktorá sa nachádza vzadu na jednej z korčúľ. Ak sa Vám tento spôsob nezapáči, skúsiť môžete aj pluh známy z lyžovania alebo otočku. Tú však zvládnu skôr skúsenejší korčuliari. Čo sa týka padania, odporúča sa padať dopredu na kolená a ruky chránené chráničmi.

Ostáva ešte vybrať si tie správne korčule. Na začiatok postačia v cene do 100 Eur a nesklamú Vás značky ako Rollerblade, Fila alebo Roces. Klik sem a dozviete sa viac o tom, aké korčule si na začiatok vybrať a koľko do nich investovať. A to tak, aby ste mali radosť z chudnutia a formovania svojej postavy.