Ako štýlovo ochrániť oblasť krížov?

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 6. novembra 2018

Jeseň síce dokáže v prírode vytvoriť nádhernú sieň farieb a ich odtieňov, no takisto prináša aj rôzne tienisté stránky. Chladné a hmlisté počasie sa neraz podpíše aj na našom nepriaznivom zdravotnom stave. Okrem pravidelnej podpory imunitného systému sa vieme ochrániť aj hrejivým a zároveň štýlovým oblečením. Počas jesene a zimy treba dbať predovšetkým na zakrytie rizikovej oblasti krížov.

Prechladnutie v tomto období číha už aj z príručných kabeliek. Výber oblečenia a voľba vrstvenia závisí v prvom rade od vonkajších teplotných podmienok. Pohľad na slnečné lúče spoza okna môže byť neraz klamlivý. Preto sa dostatočne pripravte aj na náhle poveternostné zmeny či dážď. Ak plánujete dlhší pobyt vonku, rozhodnite sa radšej pre štýlové tašky cez rameno, do ktorých sa zmestí aj niekoľko ďalších kúskov oblečenia.

Predĺžené bundy, vesty a štýlové parky

Bez týchto typov hrejivých zvrškov sa rozhodne v týchto dňoch nedá vykročiť ani len cez ulicu. Aby ste hneď pri prvom zohnutí alebo mávnutí nemali všetky ostatné vrchné časti odevov vyhrnuté až k prsiam, zo svojich šatníkov vyberajte predĺžené bundy, vetrovky či štýlové parky.

Sú navrhnuté nielen v žiadanom predĺženom strihu, ale zväčša majú aj hrejivé flyšové a iné podšívky. Zateplený variant týchto vrchných odevov vás nanajvýš ochráni pred nechceným prechladnutím. Takto dokážete predísť aj neestetickému vyhrňovaniu ostatných tričiek či pulóvrov.

Ani v tomto chladnejšom období netreba zabúdať na pozdvihnutie prirodzeného ženského sexepílu. Tieto hrejivé zvršky majú väčšinou regulovateľné zapínanie v páse. A to buď rôznymi opaskami alebo šnúrkou. Tým vaša silueta získa primerané stiahnutie v páse, zvýraznení sa poprsie a kopírovanie línie bokov.

Zahaľte sa od ramien až po končeky prstov!

Najideálnejšie je, ak zvolíte bundu či vetrovku s dlhým rukávom, dosť riskantné je siahnuť po vestách bez rukávov. Ak vás zastihne dážď, oblasť od ramena až po zápästie bude premočená. V takom prípade sa môžete už len symbolicky spoliehať na ochranu kapucňou. Aj tá je počas jesene potrebná na každom jednom type búnd.

Väčšinou sú neodopínateľné, čo ženy ocenia asi najviac. Stane sa, že len raz ju dáme dole a v šatníku ju už len ťažko nájdeme. Dáždniky sú taktiež vhodnou alternatívou, ale počas “pobehovania“ v meste aj dosť nepraktické. Vyberajte s hustým kožušinkovým pokrytím, ktorým si počas búrky ochránite aj oblasť tváre. S citom pre vkus a eleganciu vytvoríme z jesenných módnych starostí štýlové prednosti!

Foto: pixabay.com