Problémy s pleťou, nechtami a vlasmi? Skúste arganový olej

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 23. februára 2013

Pochádza z Maroka, je mimoriadne vzácny a teší sa veľkej obľube nielen v potravinárstve, ale aj v kozmetickom priemysle. Arganový olej. Olej, ktorý s telom človeka dokáže doslova zázraky. Má totiž mimoriadne liečivé a skrášľujúce účinky. Ak tento liečivý olej ešte nepoznáte, je načase zoznámiť sa. Najmä ak máte dlhodobo problémy s vlasmi, nechtami, či s pleťou.

Vzácne zloženie arganového oleja

Arganový olej pochádza z plodov arganového stromu. Plody sa zbierajú a spracúvajú výhradne ručne. Po nazbieraní plodov je treba ich usušiť a očistiť. Takto sa získajú semená, ktoré sa následne pražia, drvia a nakoniec lisujú. Výsledkom je 100 % arganový olej. Táto náročná ručná výroba však má niečo do seba. Práve vďaka nej si totiž arganový olej zachová všetky dôležité bioaktívne zložky:

    • esenciálne mastné kyseliny – arganový olej ich obsahuje až 20% nasýtených a 80% nenasýtených
    • vitamíny – najmä množstvo vitamínu E
    • karotenoidy – prírodné antioxidanty
    • steroly – u iných olejov sa takmer nevyskytujú

Vďaka takémuto zloženiu je arganový olej účinný zvnútra i navonok.

Ako používať arganový olej

Arganový olej môže byť súčasťou rôznych jedál. Tak pôsobí na znižovanie hladiny cholesterolu v krvi a je prevenciou nádorových ochorení. Tento olej je tiež súčasťou rôznych kozmetických produktov, ktoré liečia dermatologické ochorenia. S veľkou obľubou sa však používa aj priamo, neupravený.

Ak sú Vaše vlasy dlhodobo namáhané, doprajte im pravidelne zábal z arganového oleja. Takýto zábal možno použiť aj v prípade rozštiepených končekov. Jednoducho olej naneste na vlasy a po hodine ho umyte šampónom. Výsledkom budú zdravé a lesklé vlasy. Navyše, stratia sa problémy s ich rozčesávaním a úpravou. Rovnako účinný je arganový olej aj na nechty. Skúste si doň namočiť ruky alebo aspoň prsty. Výsledok Vás príjemne prekvapí. Veľkým problémom pokožky sú strie a pomarančová koža. Azda každá žena s nimi bojuje. Pravidelné masírovanie problematických miest arganovým olejom však týmto nepríjemnostiam predchádza. Pokožku totiž napína a vyhladzuje. A práve preto je vhodný aj na tvár. Je totiž prevenciou vzniku vrások. Vyhnite sa viacerým problémom pomocou jediného oleja. Arganový olej môžete kúpiť tu.