Najlepšia diéta na prevenciu proti chrípke

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 26. februára 2019

Deň je krátky, ponurý, nálada je depresívna a váš pás je stále širší. Pridajú sa prúdy z nosa, mierne bolesti a možno zvýšená teplota! Oslabená imunita je napadnutá vírusom a vy si s jeho prítomnosťou v tele neviete poradiť.

Najlepším spôsobom, ako sa podobným situáciám v živote vyhnúť je prevencia. V podobe zdravej stravy a pohybu. Ak by ste sa napriek tomu dostali do kontaktu s osobou, ktorá zásady správneho životného štýlu podcenila, môžete vyskúšať niekoľko dobrých rád a spôsobov, ku ktorým patria aj neškodné tabletky na chudnutie.

Voda je základ

Začneme s najjednoduchším a najlacnejším “liekom”. Tým je obyčajná pitná voda. Každý vie, že voda je nevyhnutná požiadavka pre normálny priebeh metabolických procesov u ľudí.

Nielenže rozpúšťa, ale aj odstraňuje všetky druhy toxínov z nášho tela. Navyše voda udržuje normálnu sekréciu sliznice, dýchacieho traktu a zvlhčuje suché pery.

Ak si myslíte, že vám pomôže len čaj, mýlite sa. Všetky nápoje s kofeínom, ako aj bylinné čaje odstraňujú dôležitú vodu z buniek a zvyšujú ich dehydratáciu.

To však neznamená, že by ste sa ich mali úplne vzdať. Stačí na každých 100 gramov čaju vypiť pohár vody a pri káve dvojnásobok. Voda má dokonalý účinok aj pri sledovaní správnej hmotnosti, ktorú viete dobre kontrolovať aj účinným Garsinom.

Potrebujete cukor?

Držať diétu a zdravo sa stravovať znamená často vyhýbať sa cukrom. Ale pozor, je tu ešte ten prírodný! Jedným z najsilnejších produktov imunokorekcie je med. Ideálne je ho skombinovať s čajom a citrónom, čo je najlepší liek na imunitu, ktorú môžete posilniť aj doplnením zázvoru. Pozor ale na teplotu čaju, v horúcom dokáže med stratiť biologicky aktívne látky.

Med môžete vyskúšať aj s tvarohom citrónom a jablkom. Je to zdravá bomba pre vašu imunitu, ktorú môžete v teplej dámskej mikine posilniť aj krátkym pobytom na čerstvom vzduchu.

Kyslá kapusta

Je jedným z cenovo najdostupnejších a najlacnejších zdrojov kyseliny askorbovej. A v kombinácii so zeleninou alebo cibuľou a studeným lisovaným slnečnicovým olejom – je to všeobecne uznávaná  “vitamínová bomba”!

Cesnak

Mnohí ho nemusia, ale obsahuje prírodné antibiotikum alicín, ktorý podľa niektorých štúdií pomáha predchádzať komplikáciám pri chrípke. Použitie iba jedného strúčika cesnaku denne má potrebné preventívne a antiseptické účinky.

Je však na vás, ako často sa rozhodnete svoj jedálniček a životný štýl týmito doplnkami obohatiť, určite ich ale zo svojho života natrvalo neodstraňujte, pretože majú svoj význam a silu. Skúste to postupne.

Foto: pixabay.com