Cudzia vôňa

Autor: Bc. Karina Miartanová, Publikované: 4. februára 2013

Prišiel váš partner domov a vy ste už pri prvom pohľade vedeli, že niečo nie je v poriadku, že sa niečo zmenilo, no neviete čo. Nepriame odpovede na vaše zvedavé otázky, vyhýbavé pohľady, očividné klamstvá alebo zatajovanie. Vedzte, že tu nie je všetko s kostolným poriadkom. Ak je váš partner podozrivo často nervózny a nevie vám súvisle odpovedať, začnite hľadať dôvod.

Vzťahy dvoch ľudí, ktorí si veria, sú bezchybné. Čo sa však stane, ak jeden z partnerov hľadá svoje šťastie alebo len fyzické uspokojenie mimo spoločnej postele? Potom máte len jednu možnosť. Ak ste podvádzaná, no muž svoje činy oľutoval a vy s ním naďalej chcete ostať, dajte mu to pocítiť. Ak mu na vás naozaj záleží a všetko, čo potrebuje, má u vás, prekoná aj ťažký čas, kedy sa budete vyrovnávať s neverou. Dajte mu najavo, že táto šanca je poslednou, v opačnom prípade môže ísť za inou sukňou.

Nevera partnera je jedna vec. Ťažko odpustiteľná, no vy nemusíte žiť s výčitkami. Horšie to už bude, ak ste neverná vy. Dôvody, čo vedú k nevere, môžu byť rôzne, no majú spoločnú podstatu. Vo vašom vzťahu niečo nie je ideálne a snažíte sa to nájsť pri niekom inom. Nevere síce môže mať základ aj v alkohole, no vyhovárať sa na nevedomosť nie je dospelé a rozumné. Aj za takých okolností by ste mali vedieť a mať na pamäti, že neverou niekomu ublížite a v konečnom dôsledku ju môžete ľutovať.

Naprávať neveru je náročné, no nie nemožné. Ak ste si so svojim partnerom natoľko blízki, že si vysvetlíte svoje omyly a pokúsite sa na tento prešľap zabudnúť, potom môže byť všetko ako predtým. Podvedený však zrejme nikdy nezabudne, čo sa stalo. Samozrejme, aj okolnosti sú dôležité, no ani tie nemenia nič na skutočnosti, že jeden podviedol. Na druhej strane, ak sa s partnerom skutočne milujete, potom zabudnete na všetko zlé a budete chcieť vrátiť váš vzťah do starých, romantických a dokonalých koľají.

Foto: Pixmac.sk, SPX1MSD