Dopravný prostriedok pre deti

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 25. júna 2013

Neustále prenášanie detí môže byť poriadne náročné, obzvlášť, ak je na to žena sama a nemá jej kto pomôcť. Schody sú nočnou morou, do autobusov ide žena s tichou prosbou, aby jej niekto pomohol, no aj tak je každá mamička vďačná za prostriedok, v ktorom môže deti voziť. Kočík, pojazdná detská postieľka, v ktorej zväčša zaspí aj ten najdiabolskejší chlapec či dievčatko so šibalskými očkami. Aký kočík vyberiete vy pre svoju ratolesť? Stavíte na módu alebo kvalitu?

Zamyslite sa nad tým, z čoho sa ešte v dnešnej dobe nestal horúci módny doplnok alebo výstrelok aktuálnej sezóny. Oblečenie je už odpozerané, čas prišiel na elektroniku, bicykle, ale aj autá. Prečo by sa teda nemohli kočíky stať vašou módnou súčasťou a nemohli by ste ho mať ako akýsi doplnok k svojmu aktuálnemu outfitu? Už je to dlhý čas, odkedy aj kočíky kráčajú s módou a mamičky sa predbiehajú, ktorej kočík bude modernejší, zaujímavejší a tvarom netradičný. Zabudnite na klasiky, buďte extravagantné aj v otázkach kočíkov pre deti.

Len farba nestačí

V minulosti zaužívané pravidlo, že pre chlapcov by ste mali mať kočík v tmavej farbe a pre dievčatká v pastelovej, už dávno nemusí platiť. Mohli by ste skúsiť kočíky so zaujímavými vzormi alebo v typických farbách, aké boli v móde v 80.-tych alebo 90.-tych rokoch. Zaujmete tak okolie, kočík bude pútať pozornosť a budete s ním rady chodiť na prechádzky. Farby nemusia byť však všetko, s čím môžete experimentovať v prípade kočíkov. Pohrajte sa aj s jeho tvarom. Nemusíte staviť len na konzervatívne kočíky so športovým dizajnom. Môžete sa odvážiť taktiež na mestské typy s vysokými kolesami a veľkým priestorom pre dieťa.

Náš tip: Najmodernejšie kočíky za vždy rozumné ceny nájdete jedine v ponuke kočíkov Tako. Nečakajte a pozrite si skvelú ponuku ešte dnes!

Retro štýl je predsa stále v móde, tak prečo mu neprispôsobiť aj dopravný prostriedok pre tých najmenších? Okrová žltá v spojení s hnedou farbou pôsobí štýlovo a kočíkovanie bude radosťou. Aby ste si prechádzky s kočíkom uľahčili, pri jeho kúpe nezabudnite na dostatočne veľký úložný priestor. Bude pre vás pohodlnejšie, ak budete mať kde uložiť osobné veci či detské potreby. Na rúčku síce môžete zavesiť svoju kabelku, no nikdy neviete, či nepôjdete na nákup a vtedy budete za úložný priestor viac než vďačná.

Komfort pre mamu aj dieťa

Pri kúpe kočíka by ste mali naozaj myslieť aj na vlastný komfort. Nekupujete predsa kočíky pre bábiky, ktorým stačí vyzerať dobre a na vybavenie sa pritom nemusí hľadieť. To, že dieťa bude v kočíku spokojné, je samozrejmé, no nezabúdajte na seba. Kočík by mal okrem dostatočného úložného priestoru mať aj nastaviteľnú rúčku, ale aj odnímateľné tienidlo. V lete budete za túto vymoženosť šťastná. Dieťa bude chránené proti slnku, komárom a vy sa tak uchránite od mnohých starostí. V zime nezabudnite mať po ruke fóliu, ktorá zabráni snehu a dažďu dostať sa do kočíka a dieťa si bude môcť vychutnávať čerstvý vzduch, aj keď počasie tomu nepraje.

Je dobré mať kočík s polohovateľnou podložkou, aby sa mohla dieťaťu prispôsobiť a nemuselo vnútri len sedieť, ale aj objavovať okolitý svet. Ak ste poverčivá a veríte, že závistlivý alebo neprajúci pohľad môže spôsobiť zoči, pripevnite červenú stužku, šnúrku ku kočíku alebo vložte dnu červenú hračku. Malo by to dieťa ochrániť od naliehavého plaču a zlého pocitu.