Vysnívané povolanie letušky

Autor: Bc. Karina Miartanová, Publikované: 1. mája 2018

Cestovanie, ktoré vás bude živiť? Sen mnohých mladých ľudí, ktorí túžia spoznávať nové krajiny, kultúry, ľudí a celý svet. Existuje viacero povolaní, ktoré vám dajú voľnosť a flexibilitu, no povolanie letušky vám umožní cestovať do rôznych destinácií, mať možnosť základne v inej krajine a navyše za skvelú mzdu. Veľa mladých dievčat túži stať sa letuškou, no neskôr z tohto cieľa upustia. Prečo tomu tak je? Vedeli by ste si predstaviť seba v role letušky?

Predispozície

Už dávno neplatí to, že letuška musí byť vysoká, mať minimálnu veľkosť oblečenia, dlhé rovné vlasy a dokonalú tvár. Mnohé letecké spoločnosti vyžadujú len to, aby potenciálna letuška dočiahla na batožinový priestor a bola ho schopná zatvoriť. Ostatné záleží na vás a vašich schopnostiach na náročnom prípravnom tréningu, ktorý si pozícia letušky vyžaduje. Máte schopnosť odolávať stresu, adrenalínu a nepríjemným cestujúcim? Ak k tomu milujete lietanie, ste na správnej ceste.

Odvrátená stránka

Práca letušky však má aj negatívne stránky, pretože cestovanie je skvelé, no pokiaľ nemáte partnera, ktorý lieta s vami, veľmi ho neuvidíte. Na začiatku vám vaša materská letecká spoločnosť udelí základňu, ktorá zväčša nie je vo vašej rodnej krajine. Z tejto základne potom cestujete do rôznych destinácií, kde ostávate aj niekoľko dní. Ste pripravená vy aj váš partner žiť vo vzťahu na diaľku a vidieť sa len raz za čas? Ďalej si treba uvedomiť časté zmeny času, ktorým sa budete musieť prispôsobovať. Spomenúť treba aj nočné cestovanie.

Pre mladé ženy, ktoré nemajú záväzky, môže byť táto práca splnenie cestovateľského a pracovného sna. Avšak, s pribúdajúcimi rokmi a tikajúcimi biologickými hodinami budete zrejme rozmýšľať o zmene povolania, ktoré sa bude viazať len na jedno miesto, kde si budete môcť vybudovať aj svoj osobný život.

Foto: pixabay.com