Ženy vidia šťastie v rodinných pokrokoch, nie v strategických pokroch!

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 15. novembra 2018

Zatúžili ste spolu s vaším partnerom po nejakej adrenalínovej zmene vo vzťahu? Zdá sa vám, že všetkého máte dosť a už si ani neviete predstaviť, čím by vás život mohol ešte prekvapiť? Ak ste naozaj šťastím obklopené a láskou “trýznené“, tieto životné okamihy si opatrujte ako dieťa v náručí.

To, čo dnes nazývate radosťou, sa môže v priebehu niekoľkých minút otočiť proti vám. Šťastie je vrtkavé, dlho nevydrží na jednom mieste, a preto sa treba poriadne vyzbrojiť aj na to, že životom sa občas kráča ako po parabole. Recept na višňovú roládu zaručene nájdete nielen v kuchárskej knihe, ale aj v mnohých online verziách.

Zatiaľ čo vy sa budete obracať v kuchyni s vareškou v ruke, dohliadnite, aby váš partner nevyhľadával vlastný recept na životné šťastie cez články o pokri okorenené s ťažko stráviteľnými ingredienciami. Možno sa vás bude snažiť oklamať a jeho argumenty budú plné zbytočných omáčok, správna dáma však prezieravo odhadne, koľkými medovými motúzikmi ju už neraz vodil za nos. Keď sa on vybral priamo za svojím nosom, zväčša ho zlákali kasína s pokrom, kde si možno vydobyl pozíciu napravo od dílera, no domov sa mu opäť o jeden malý podvod ťažšie kráčalo.

Sám sa považuje za blbca, no opäť si prepojil osobný bankový účet s účtom v online kasíne, aj keď jej sľuboval, že hazardu už viac neprepadne. Partnerka sa ho pokúšala dostať pod odborný liečebný dohľad, on však chcel samostatne ťažiť aj zo svojho posledného životného esa.

Domov plný šťastia si partner zamenil s úspešným full house

Tento krok je presne tým, čo sa dá v hazarde označiť ako začiatok každého jedného úpadku. Rodinného, pracovného a aj finančného. Za takých okolností sa už ani tej najzanietenejšej partnerke nechce pokúšať úspech v ďalšom višňovom tajomstve. Najradšej by mu tým koláčom hodila priamo do tváre. Ak by ani tento ťah správne nepochopil, isto by ju večer skôr pozval na európsku ruletu než na pohár červeného vína v príjemnej spoločnosti.

Aj takéto príchute má život. Ak nie sú po vašom guste, šikovná kuchárka primieša niečo chutnejšie. Lenže tam , kde zlyháva samotný ľudský faktor a odmieta nápravu, zázraky nedokáže ani skryté šéfkuchárske tajomstvo. Človek niekedy musí opätovne padnúť, aby zistil, že svoje životné šťastie už dávno premárnil v prospech aj napríklad zavádzajúceho hazardu. Ak sa postaví na vlastné s vedomím, že už naozaj riskoval dosť, všetko sa môže obrátiť na dobré. No skutočný život nie je fabulácia o gazdinke s višňovou roládou, a tak sa netreba v klamstvách opäť prerátať!

Foto: pixabay.com