Ženské hry

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 20. novembra 2013

Mužské osadenstvo v kasínach nie je žiadnym prekvapením. Páni okupujú viditeľné časti a ani po odchode od zeleného stola si často nedajú od hier oddych a pokračujú v nich aj za múrmi svojho domova. Internet a počítač tak nahrádzajú romantické večery v prítomnosti partnerky. Hazard je čiernou dierou peňazí a času, ktoré by sa dali využiť podstatne rozdielnejšie a rozumnejšie. Hrať musí každý vedieť, v opačnom prípade sa hazard stane pánom, a tak, ako oheň, aj on je predsa len lepší sluha.

Vo všeobecnosti hrám a hazardu prepadávajú viac muži. Áno, je pravda, že aj ženy potrebujú niekedy vypnúť od každodenného života a odreagovať sa pri nejakej hre, no zväčša je táto nenásilná, oddychová a, čo je najdôležitejšie, je zadarmo. Jej bezplatnosť dáva žene voľnosť hru kedykoľvek vypnúť a nestať sa na nej závislou. Takýto typ hier nemusí byť nebezpečný, pretože nepohlcuje peniaze ani veľa času.

Ženy a hazard nejdú priveľmi dokopy. Dôvod sa nedá generalizovať a zovšeobecniť, no zrejme jedným z nich je aj schopnosť využitie času iným spôsobom. Zatiaľ čo muži sa odreagujú pri napätí a očakávaní výhry, žena radšej otvorí knihu a ponorí sa do deja. Nezaujíma ju, že nezíska žiadne bonusové hry, ktoré aj tak vedú len ku ďalšiemu míňaniu peňazí. Na hraní však nie je nič zlé, ak si ho každý hráč vie korigovať a vie povedať dosť.

Ženu zväčša nezláka ani ponuka na bonusy pri rulete, ktoré môže vyhrať, pretože vie, že hazard je nestabilný a vyhrať sa nepodarí pri každej hre. Hovorí sa, že risk je zisk, no pri vsádzaní a tipovaní sa týmto pravidlom pre istotu neriaďte. Vaše konto by nemuselo dopadnúť najlepšie. Hazard majte ako koníček, ktorému dokážete odolať a čas strávený ním viete ukončiť bez ohľadu na to, či máte rozohranú hru alebo nie.