Zbavte telo škodlivých látok po období vianočného maškrtenia

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 1. januára 2019

Telo vraví Dosť, no vy viete, že skriňu máte plnú širokých tričiek. Prezliecť sa do šiat väčších o jedno-dve konfekčné čísla vášmu zdraviu rozhodne neprospeje. Motiváciu k svedomitému prístupu v starostlivosti o vlastné zdravie treba získavať v priebehu celého roka. Ani to však nestačí! Zozbierané poznatky o zdravom životnom štýle uveďte hneď do praxe. Začal sa nový rok. A sním aj nové plány, vízie a očakávania.

Neočakávajte, že jeden mrkvový nápoj spraví s vaším telom hotové zázraky. Mal by byť pre vás úspešným odrazovým mostíkom, z ktorého sa lepšie načiahnete za ďalšími prospešnými návykmi v stravovaní. Máme tendenciu hneď v prvý novoročný týždeň zabúdať na svoje predsavzatia. Preto si žiadne ani nestanovujme, radšej počúvajme svoje telo…

To však neznamená, že ak dostanete chuť na sladké, tak treba siahnuť po čokoládovej tyčinke. Chutné sú aj napríklad brusnice. Tie dokážu naštartovať zaťažený metabolizmus aj po tej najštedrejšej večeri. Majú silné antioxidačné účinky. Chránia močové cesty pred rôznymi vírusmi a infekciami. Za hrsť zdravých brusníc napomáha aj k zlepšeniu pamäti.

Ak vás premôže pocit smädu, namiešajte si účinný spaľovač tukov. Zabudnite na všetky ochutené vody s množstvom umelých sladidiel, ktorými sa smäd často len znásobuje. Buďte zodpovedné aj za to, čo počas dňa popíjate. Staňte sa ideálnym príkladom pre svojho partnera a deti. Osviežte svoje telo citrónovou vodou, ktorá vás nakopne k lepším výkonom. Je zásobárňou vitamínu C. Ten ľahko z tela odstráni množstvo toxínov. Zrýchľuje metabolizmus a činnosť tráviaceho traktu. Ak uprednostníte vlažný citrónový nápoj, v správnom tempe rozhýbete aj črevnú peristaltiku.

Na zdravie a na štíhlu líniu!

Aby ste zahnali chuť na sladké, podobný pôžitok môžete taktiež nájsť v jablčno-mrkvovej kaši. Tú si dokážete jednoducho nastrúhať aj v pohodlí vlastnej kuchyne. Stačí len pár minút a ozdravujúci pokrm máte na stole. Jablko upraví problematické trávenie. Priaznivo vplýva aj na zdravý vzhľad pokožky. V kombinácii s mrkvou sa dosiahne jemne sladkastá chuť, ktorú už žiadnym sladidlom neobohacujte. Tento pokrm vás zbaví nadbytočnej vody v tele a vám sa bude ľahšie vstávať do príjemnejších dní.

Vaše unavené telo sa vám odvďačí, aj keď ho začnete rozmaznávať zdravými receptami z cvikly. Tá je nenahraditeľným regeneračným pôžitkom pre ľudské telo. Ničí rakovinotvorné bunky. Chráni pečeň, obličky a zlepšuje zrak. Je prevenciou proti zápche a nadúvaniu. V zime s ňou premôžete chrípku. Konzumáciou cvikly predídete vysokému krvnému tlaku. Zlepší sa váš celkový imunitný systém a fyzická kondícia.

Foto: pixabay.com