Účesy pre dlhé vlasy

Autor: Janka Radimáková, Publikované: 6. marca 2013

Rok 2013 sa vo vlasovom stylingu nesie v znamení dlhých vlasov. To nám ponúka veľa spôsobov ich úpravy a umožňuje dlhovláskam vyzerať každý deň inak. „Trendom sú originálne účesy, jednoduché na úpravu, ktoré si dokáže vytvoriť každá žena.“ radí nám vlasový stylista Marek Vrána.

Hladký vzhľad

Hladký vzhľad vlasov dosiahnu už kučeravé dámy pomocou žehličky. Vysušené vlasy rozdeľte cestičkou na boku alebo v strede a vyžehlite s cieľom získať vyšší lesk. „Pre získanie lesku odporúčam hit tejto sezóny argánový olej. Dodá vlasom nie len výživu, ale aj vysoký lesk.“ uvádza Marek. Stiahnite ich do copu pod temenom hlavy alebo z neho vytvorte drdol.

Vrkoče

Ak ste romantický typ, určite vyskúšajte vašu korunu krásy zapliesť do rôznych vrkočov. Vlasy dôkladne prečešte a presušte. Urobte si cestičku naboku a vlasy prehoďte na opačnú stranu. Začnite zapletať voľný vrkoč a potom z neho opatrne povytiahnite pár pramienkov. Nakoniec to celé zafixujte lakom. „Obľúbeným trendom z prehliadkových mól je zase tesne zapletený vrkoč obmotaný okolo hlavy a zafixovaný pinetkami alebo dokonca niekoľko zapletených chvostov naraz.“ prezrádza vlasový stylista.

Drdol na stranu

Elegantný dojem dosiahnete klasickým drdolom, ktorý snáď bude v móde večnosť. Drdol môžete učesať vysoký na temeno hlavy, drdol uhladený alebo veľmi obľúbený drdol na stranu. „Vlasy sčešte na jednu stranu smerom k pleciam. Pod ušami utiahnite vlasy do gumičky. Chvost zakrúťte a obmotajte do drdolu okolo gumičky, priebežne ho spevňujte sponkami.“ radí Marek Vrána. Ak si češete drdol na slávnostnú príležitosť, smelo ho ozdobte elegantnými ozdobami alebo brošňou.

Učesaná – neučesaná

Ak chcete rýchle, pohodlné, jednoduché a aktuálne riešenie pre každodenný účes, toto je to pravé. Nezáleží, či máte vlasy kučeravé alebo rovné. „Vlasy voľne vysušte, nerozčesávajte, len do nich nastriekajte trochu fixačného prípravku a uterákom ich „vyžmýkajte“ dosucha. Nakoniec použite pár kvapiek vlasového oleja pre lesk, prípadne môžete vlasy zopnúť pomocou sponiek podľa fantázie.“ hovorí Marek.

Falošná ofina

Jednoduché a efektné, tak možno nazvať hustú, na stranu sčesanú ofinu. „Urobte si cestičku čo možno najbližšie k spánkovej oblasti a vlasmi prekryte čelo k opačnej strane hlavy. Na záver vlasy pripnite pinetkou alebo ozdobnou sponkou.“ prezrádza odborník na vlasy.

Mokrý efekt

Sexi vzhľad sa dá teraz dosiahnuť naozaj veľmi jednoducho. Ak si trúfate na mokrý efekt, úprava je naozaj jednoduchá. „Vlhké vlasy ošetrite vlasovým olejom a jemne vyfúkajte cez okrúhlu kefu. Pramene sčešte dozadu a zafixujte vlasovým voskom, penou alebo gélom, ale len pri korienkoch, zvyšnú dĺžku nechajte voľne v pohybe.“ radí vlasový stylista. Vlasy s mokrým efektom môžete uviazať aj do chvosta.

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek účes, najdôležitejšie je, aby boli vaše vlasy zdravé. Investujte do starostlivosti o ne toľko, koľko môžete, tak si budete isté, že budú vyzerajú vždy dobre. Váš vzhľad je predsa vaša devíza.

Foto: Donna Uomo