Turecko ako destinácia, ktorá má svoje nezameniteľné čaro

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 19. mája 2018

Predĺžený tvar územia rozprestierajúceho sa v Malej Ázii. Krajina, ktorú obmývajú 4 moria a jej hlavným mestom je Ankara. Mekka letných prázdnin a dovoleniek pre turistov z takmer celého sveta. Reč je o Turecku, stále jednej z najslávnejších a najobľúbenejších letovísk mnohých Slovákov. Ak k nim ešte nepatríte, je čas na to, aby ste si prečítali niekoľko zaujímavých informácií o tom, prečo sa sem možno aj toto leto vybrať.

Alanya je jedna z najviac navštevovaných

Turistické podnikanie v Turecku sa vyvíja s postupom času a možno sa niektorým zdalo, že ho hrozba terorizmu na niekoľko rokov odstaví. Vôbec tomu tak nie je. Ak sa vyberiete do Alanye alebo ktorejkoľvek inej dovolenkovej oblasti v Turecku, veľmi rýchlo sa o tom presvedčíte na vlastné oči. Počas 90-tych rokov bola dovolenka v tejto časti sveta drahá exkluzivita a mala svoj etnický odtieň. Dnes ceny trocha klesli, ale stále sa tu za rozumnú cenu môžete veľmi dobre zrekreovať a užiť si slávu a hodnoty tohto špecifického charakteru a prostredia.

Na čo by ste sa mali pripraviť?

Je toho samozrejme viac a tiež to závisí od toho, do ktorej oblasti sa konkrétne vyberiete. Môže to byť spomínaná Alanya alebo Antalya, z ktorých sa dostanete na konkrétne územia. Side, Kemer, Okurcalar, Bodrum, Belek a iné. Pláže sú tu vo väčšine prípadov piesočnaté alebo posiate malými okruhliakmi a kúpať sa v teplom mori môžete už od apríla do októbra. To znamená, že ak si vyberiete výhodnejší last minute, určite si tu príjemne odpočiniete aj pre nás už v jesenných mesiacoch.

Príležitosť na adrenalínové vodné športy

Ak ste si to ešte nikdy nevyskúšali, na dovolenke v Turecku budete mať k tomu dokonalé príležitosti. Každá jedna pláž má ponúk na vodné športy viac než dosť. Okrem toho si môžete naplánovať aj plavbu na jednej z mnohých vyhliadkových lodí.

Nestraťte sa na veľkých trhoch

Každý z nás má svoje špecifické vlastnosti a potreby. K tej najviac spoločnej pre všetkých sa radí asi to, že chceme vyzerať dobre a pôsobiť na okolie tým najlepším dojmom. Vďaka lacnému a značkovému oblečeniu na tureckých trhoch sa vám to dosiahnuť určite podarí. Výhodou je aj to, že môžete zjednávať s cenou, tiež musíte mať na to ale povahu. Ak teda snívate o najlepšej značkovej kabelke, namierte si to smer Turecko. Pozor, aby ste sa na týchto veľkých trhoch ale nestratili :-).

Nezabudnite ani na online cestovné poistenie, balík all inclusive a opaľovacie krémy s vysokým ochranným faktorom. Dovolenka v Turecku bude pre vás potom tým najpríjemnejším zážitkom, ktorý si o rok určite zopakujete veľmi radi.

Foto: pixabay.com