Tipy na prirodzené a šetrné zahustenie vlasov

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 24. júna 2019

Sú vaše vlasy jemné a tenké, alebo vás trápi ich nadmerné vypadávanie? Na každý problém vieme nájsť ten správny liek… Pre ženu sú vlasy výsostným symbolom zdravia a krásy. K takémuto výsledku sa však treba dopracovať správnou starostlivosťou, kozmetickým ošetrením a doplnkami. Poradíme vám, aké sú možnosti na zahustenie a vytvorenie atraktívnych plnších vlasov.

Ideálne je nájsť optimálne riešenie na každý individuálny problém. Jednou účinnou metódou tak dokážete vylepšiť vzhľad a objem od normálnych až po tie najtenšie vlasy. Pokročilé technológie na zahustenie vlasov pomáhajú aj v prípade zvýšeného vypadávania, respektíve plešatenia. Tieto problémy sa dotýkajú taktiež aj žien. Nerady o tom hovoríme, no mlčaním svojim vlasom rozhodne nepomôžeme.

Tou najpopulárnejšou metódou je zahustenie prirodzenými vlasmi. Vašu vlasovú pokožku vyplnia pravé ľudské vlasy. Špeciálne sa naviažu, prispôsobia farbe a dĺžke tak, aby boli čo najviac podobné vašim vlastným vlasom. Niektoré z týchto kozmetických úprav sú náročné na financie. Taktiež si to vyžaduje pravidelné návštevy v špeciálnych salónoch. Zákazníčky prichádzajú kvôli posúvaniu napojených vlasov po približne 3 mesiacoch.

Ihrajte sa a prečesávajte dokonale husté vlasy. Ako na to?

Krása vašich vlasov sa odvíja aj od každodennej starostlivosti a ošetrovaní vhodnými prípravkami. Odporúča sa špeciálna vlasová kozmetika a vitamínové séra proti vypadávaniu vlasov. Tie účinkujú tak, aby revitalizovali a rozšírili vlasové korienky. Tým sa podporí produkcia hrubších vlasov. Vlasové aktivátory sú preto bohaté na aminokyseliny, kofeín a biotín. Aktivujú vlasové folikuly, zvyšujú ich silu a odolnosť. Zlepšuje sa rast vlasov, odstraňuje svrbenie a vypadávanie.

Rýchle, cenovo dostupné a kvalitné zahustenie vlasov umožňujú aj tzv. zahusťovače. Sú to keratínové mikrovlákna. Nanášajú sa priamo na miesta, kde sú vlasy riedke a stenčené. Je to ideálny spôsob, ako zahustiť vlasy na rednúcich kútoch alebo po transplantácii. Pokožka nebude presvitať a vy jednoducho zahustite vlasy rovnomerne aj na viacerých miestach. Treba to len skúsiť a všetkému nechať čas!

Foto: Pixabay