Tip na valentínsku dovolenku: romantická a nestúpaná Verona!

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 24. januára 2019

Ako plánujete stráviť tohtoročný Valentín? Pri sviečkach, v luxusnej reštaurácii alebo v niektorom z vychýrených wellness centier? Zanietení romantici isto budú pokračovať vo svojich valentínskych tradíciách, ktoré im garantujú maximálne súkromie so svojou polovičkou.

Možno patríte k tým, čo sviatok zaľúbených neuznávajú a považujú to len za reklamný a obchodný trhák. Každý si aj na tomto dni dokáže nájsť to, čo je práve preňho typické. Od večných pesimistov ani nečakáme, že sa na Valentín slávnostne pripravujú. Tí, ktorým sú “ukradnuté“ aj ostatné výnimočné dni v roku, ukončia valentínsky deň sviežou sprchou pred spaním.

Vy sa však nevzdávajte a dokážte svoje polovičke, že vám na nej záleží. Milujete sa čoraz s väčšou vášňou? Potrebujete si však niečím výnimočným pripomenúť, že vaša láska je nekonečná? Máme pre vás ideálny tip na valentínsku dovolenku! Mesto Verona praje všetkým zamilovaným!

Mesto Verona sa nachádza v severnej časti Talianska. Je významným obchodným a historickým miestom v regióne Veneto. Viacerí ho určite poznáte ako mesto všetkých zaľúbených, ktoré preslávilo významné shakespearovské dielo Rómeo a Júlia. Pre túto citeľnú romantiku a príjemné prostredie vo Verone vám tu odporúčame stráviť exkluzívnu dovolenku vo dvojici.

Lásku tu cítiť takmer na každom kroku

Tragická láska dvoch milencov a s tým súvisiace aj množstvo kultúrnych pamiatok sem každoročne láka davy turistov. Niektorí tam cestujú naozaj len pre pohľad na kamenný balkón, ktorý bol dejiskom slávnej tragédie. V súčasnosti sa tam nachádza múzeum, respektíve môžete si ísť prezrieť Júliin dom a vytvoriť niekoľko romantických záberov so svojou polovičkou. Pod balkónom je socha Júlie, ktorá je stále obdivovaná a večne krásna.

Okrem slávneho balkóna v blízkosti námestia Piazza dei Signori je dominantnou historickou pamiatkou aj veronský amfiteáter. V súčasnosti je stále dejiskom veľkých kultúrnych podujatí, z ktorých azda najslávnejším je každoročný operný festival. Neopísateľná romantická atmosféra panuje aj na hlavnom veronskom námestí Piazza delle Erbe. Navštíviť tam môžete aj priestory starej radnice či slávny dom Mazzanti s unikátnymi freskami. V strede námestia sa týči socha veronskej Madony. Mesto Verona by ste si rozhodne počas tohtoročných valentínskych osláv nemali nechať ujsť. Je ideálnym miestom pre všetky romantické duše!

Foto: pixabay.com