Šperky na ples

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 1. novembra 2014

Tak ako samotné oblečenie je taktiež dôležitá voľba samotných šperkov. Pocit výnimočnosti a nevšednosti vyjadrite šperkom. Šperk dotvára váš outfit a nádherne rozžiari spoločenský odev. Čím honosnejšia akcia, tým viac si môžete dovoliť výraznejších šperkov. Je dobré sa riadiť starým pravidlom „menej je viac“.

šperk na ples

V žiadnom prípade by dámy nemali kombinovať pravé šperky s bižutériou, ale rozhodnúť sa, ktoré z týchto dvoch variant si vyberú.

Je ideálne, ak šperk štýlovo dopĺňa, alebo zvýrazňuje šaty. Vyberajte si vhodné množstvo

doplnkov. I jeden doplnok naviac môže spôsobiť to, že budete vyzerať “preplácane”.

Ak máte výrazné šaty, doplnky voľte nenápadnejšie a naopak.

náušnice na plesČierne plesové šaty môžete skvele rozžiariť šperkami v žiarivých farbách (červená, sýto ružová či tyrkysová). Ak sú šaty zdobené aplikáciami z kryštálikov či perličiek – doplnky si vyberte v rovnakom štýle.

Ak majú šaty jemnú pastelovú farbu vyskúšajte k nim perličkový náhrdelník a náušnice.

Ak sú šaty bez ramienok, môžete zvoliť výrazný náhrdelník, ale tým pádom už kratšie náušnice, alebo obrátene.

Číre kryštály sú farebne neutrálne, preto sa skvele skombinujú s akoukoľvek farbou šiat. Lesk, ktorý sa dosahuje brúsením kryštálov, je ideálny na ples. Milovníčky výraznejších šperkov ocenia extravagantnejšie šperky napr. Swarovski náušnice s asymetrickými kryštálmi, výrazný náramok či strieborné prstene.

šperk plesSlečny preferujú skôr klasické strieborné náušnice doplnené strieborným prsteňom.

Farbu doplnkov môžete buď ladiť v rovnakom tóne s farbou šiat lebo naopak kontrastne.

Veľmi vhodnou alternatívou na ples sú štrasové šperky. Štrasové náhrdelníky si môžete vybrať extravagantejšie a žiarivé, aby vhodne dopĺňali Vaše šaty, no nie, aby ich potláčali. Na doladenie Vášho outfitu zvoľte prsteň, elegantný s drahými kameňmi, alebo ak máte radi výraznosť, ples je ideálnym miestom, kde môžete popustiť uzdu Vašej fantázie a výstrednými šperkami očariť okolie.