S prácami na poliach sme pozadu

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 16. mája 2013

Počasie sa konečne umúdrilo, aj keď neskoro, a nás tak práce na záhradách či poliach naháňajú. V minulosti sme na tieto činnosti, ako sú sadenie či prekopávanie mali oveľa viac času, preto si dnes treba všetko dobre rozdeliť. Aby sme všetko stihli, potrebujeme predovšetkým čas ale ani pomocníkmi nepohrdneme. Takže najbližší víkend má naplánovaný celá rodina. Vďaka peknému počasiu nebude namietať asi nikto, veď treba využiť teplé slnečné lúče na pobyt v prírode. Ale pozor aby ste sa nespálili.

Vo svojej záhrade by ste však ani s armádou toho veľa nespravili, keby ste nemali potrebné náradie. Okrem neho, a samozrejme chuti do práce, potrebujete aj kvalitné hnojivo. Po zime je pôda vysilená, a tak potrebné živiny rastlinám musíte dodať sami. Nie všetky pôdy sú rovnako úrodné, a tak sa im snažíme pomôcť aj takýmto spôsobom. Aj v prípade, že vlastníte úrodnú pôdu, časom táto stráca potrebné živiny a hnojeniu sa tak nevyhnete.

Aj keď sa tešíme z pekného a teplého počasie, najmä  my záhradkári, vidíme nedostatok vlahy ako problém. Aby nám záhrada prekvitala potrebuje dostatok vody. Tá však sama akosi stále neprichádza, a tak zavlažovanie zostáva na našich pleciach. Preto by ste na svojej záhrade mali mať dostatočne dlhú záhradnú hadicu. V tomto, veľmi suchom počasí, treba s vodou šetriť. Aby Vám neunikla ani kvapka tam kde nepotrebujete vymeňte tesnenia za nové. Takto nebudete plytvať a Vaše rastliny majú dostatok vlahy zaručený.

Práce v záhrade vyžadujú predovšetkým silu. Aby ste sa však aj pri tejto činnosti cítili v pohodlí a mohli si tak užiť každú minútu, myslite aj na vhodnú obuv. Väčšina z nás používa starú obnosenú obuv, ktorá sa rozpadá s každým krokom. Aby ste mali potrebnú stabilitu radšej siahnite po kvalitnej pracovnej obuvi. Táto sa vyrába už aj na Slovenku a z kvalitných materiálov. Vydrží Vám tak roky, a po celom dni v záhrade Vás už nikdy nebudú bolieť nohy.

Foto: pixmac.sk, SPX1MSD