Prstene: Nevyhnutný predmet ako spomienka významnej udalosti

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 15. decembra 2018

Niektoré veci sa v móde často menia a to, čo bolo pekné pred rokom sa dnes považuje za nevhodný doplnok. Jediná vec, ktorá je stále aktuálna a ani po niekoľkých desaťročiach sa nezmenila, je symbolika uzatvoreného zväzku. Potvrdenie manželskej vernosti a večnej lásky. Jednoduchý malý prsteň vyrobený zo žltého kovu. Pri ktorého výbere sa môžete stretnúť s niekoľkými komplikáciami.

Zlaté krúžky ako štandard

“A máme tu zlatú svadbu …”. Táto fráza je azda najväčším snom každého mladého páru, ktorý je možné dosiahnuť lojalitou a vernosťou oboch partnerov. A ešte príjemnejšie bude oslavovať tieto nádherne a spolu prežité roky života s krásnymi prsteňmi. Ide o najkrajšie trvalé a príjemné riešenie. Tak si ho vyberajte dobre.

Svadobné prstene s drahokamom

Malé kamene na šperku môžu štýlovo zdobiť aj tento symbol manželského zväzku. Rozsah je obrovský – od zirkónov až po viacfarebné diamanty. Dnes vás takéto šperky prekvapia najmä svojimi nízkymi cenami a príjemným vzhľadom. Čo je pre mladé páry, ktoré sa pred nedávnom spolu ešte len jednoducho zoznámili a nemajú moc úspor, ideálne riešenie.

Prstene z iných vzácnych kovov

Klasikou je samozrejme zlato, ale mnohí sa rozhodujú podľa svojich možností. Lesk ušľachtilej ocele je na nezaplatenie, ale môže sa rýchlo stratiť. Striebro je výrazne lacnejšie a dokáže nahradiť zlato, je to ale skôr riešenie pre mladšie ročníky a na zásnuby.

Najdrahšia platina je podobná striebru, ale kvalitou sa tieto drahé kovy výrazne líšia. Aj táto možnosť tu ale je a využíva ju pomerne veľa zaľúbených párov, ktoré sa možno našli aj na ľahko dostupnej flirt zoznamke, kedy zrejme ani netušili, ako silné puto sa medzi nimi vytvorí.

Veľmi často sa využívajú aj špeciálne zliatiny kovov. Vybrať si tak potom môžete obrúčky alebo jemné zásnubné prstene z bieleho zlata. Dôležité je, aby sa konkrétna príležitosť pri pohľade na tento šperk pripomenula správnym leskom vzácneho kovu.

Základom šťastia v spoločnom zväzku, ktorý symbolizuje aj tento nádherný krúžok, je samozrejme rodinná pohoda, porozumenie, tolerancia a láska. Ak ste ich v priateľstve s vami blízkou osobou objavili aj vy a dlhodobo si rozumiete, vyberte si prstene, ktoré vám budú tieto momenty pripomínať aj o niekoľko ďalších desať rokov neskôr. My vám pri správnej voľbe prajeme šťastnú ruku a veľa príjemných dní na ceste v spoločnom zväzku.

Foto: pixabay.com