Prečo dať vo vzťahu druhú šancu?

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 12. júna 2019

Partnerské vzťahy si neraz zbytočne komplikujeme. Hádkou sa taktiež môže vzťah upevniť, ale treba jej dať konštruktívny zámer. Aj pauzy vo vzťahu majú svoj špecifický účel. Trvať však majú len pár dní, respektíve týždeň-dva. Potom treba zhodnotiť, či vzťah ešte má, alebo nemá budúcnosť. Blýska sa aj vo vašom vzťahu na zlé časy? Čo tak si dať druhú šancu?

Druhá šanca je vhodným posilnením každého málo funkčného vzťahu. Vždy je dôvod na zlepšenie a vzájomné kompromisy. Mnoho ľudí druhú šancu odmieta. Sú to zväčša tí, ktorí sa v podobnej situácii ešte nikdy neocitli. Možno majú vo vzťahu hlavné slovo, a preto ho vnímajú ako ideálny. Len či si to isté myslí aj tá druhá strana…

Druhá šanca sa viackrát nedáva

Dajme nášmu spoločnému vzťahu ešte jednu možnosť. Potom sa chyby z minulosti zopakujú a príde tretia, štvrtá a ešte nekonečne veľa šancí. Takýto vzťah už naozaj nemá zmysel. Stále sa hádať a udobrovať, koho to má donekonečna baviť?

Rozchod je to najjednoduchšie riešenie?

Ak to naozaj má zmysel, vzťah sa najprv snažte zachrániť. Chce to viac sily, energie a porozumenia. Takéto rozhodnutie vás “vyšťaví“ aj emočne. Nebude to síce jedno z tých najľahších životných rozhodnutí, no čo by sme pre lásku neskúsili?

Ak cítite lásku, má to zmysel

Všetci sme len ľudia a omyly sú bežné. Aj tie, ktoré sa bezprostredne dotýkajú našich vzťahov. Práve tie vnímame citlivejšie, no ku každému problému je nutné pristupovať zodpovedne a vyspelo.

Ako by ste sa cítili vy?

Aj vy možno v budúcnosti zarmútite, sklamete, alebo podvediete. Po krátkom vytriezvení si to budete vyčítať. Pravda vyjde najavo a rozchod nebudete chcieť pripustiť. Čo potom? Aj v tých najzložitejších momentoch buďme empatické. Raz sa nám to určite vráti!

Foto: pixabay.com