Preč zo škvrnami

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 1. mája 2013

Trápia aj vás nepríjemné a neestetické škvrny na tvári, dekolte či rukách, ktoré sa vám urobili počas dlhotrvajúcej a nepríjemnej zimy? Dobrou správou je, že viac vás už trápiť nemusia a tou horšou, že na ich zmiznutí musíte zapracovať predovšetkým vy. Nepochybne vám pomôže slnko, ktoré čoraz viac vystrkuje rožky a ukazuje svoju silu. Tak ju využite vo svoj prospech.

Chce to čas

Tak, ako sa vám škvrny na tvári z nedostatku slnka objavujú postupne, tak postupne musia aj zmiznúť. Škvrny sa objavujú z vyrážok, ktoré si násilne vytláčate. To, že by ste to nemali robiť, určite viete, no ženy si nedajú povedať a potom si len búchajú hlavu. Viete, že nemáte, no robíte. Aspoň, že máte šancu na nápravu. Neunáhlite sa ale s „babskými“ receptami a radšej zainvestujte do kvalitnejšej kozmetiky alebo sa vyberte na záhradu a vystavte časti, s ktorými nie ste spokojné, na slnko.

Samozrejme, že vždy je lepšia prevencia, ako následné  liečenie. V takomto prípade by ste však museli chodiť na pravidelnú kozmetiku, ktorá však nie je finančne dostupná za každých okolností. Proti akné a vyrážkam môžete bojovať silnými pleťovými vodami, účinnými odstraňovačmi mejkapu a dostatočnou hydratáciou tváre. Nie vždy ale platí pravidlo, že čím drahšia kozmetika, tým lepší účinok. Najlepšie urobíte, ak sa porozprávate s kozmetičkou, ktorá vám odporučí tie pravé prípravky pre vás.

Liečba kozmetikou

Jednou z foriem liečby je kozmetika. Už spomínané pleťové vody by vám mali dostatočne vyčistiť póry a zabrániť vytváraniu akné. Avšak, ženská pleť je nevyspytateľná a robí si čo sa jej zachce. Dobrým tipom na vyrážky sú korektory. Používajte ich jednak ako kryciu farbu, ale vyskúšajte si ich aplikovať na noc. Korektor by vám mal vyrážku vysušiť, lepšie sa zahojí a rýchlejšie zmizne. Všetko záleží ale aj od rozšírenia akné. Nájdite si kvalitný korektor, ktorý nielenže zakryje, ale aj hojí.

Používajte aj kvalitné denné a nočné krémy. Ak si myslíte, že tie sú len pre vek štyridsať a viac, mýlite sa. Mnoho krémov má zloženie upravené pre dvadsať a tridsaťročné ženy, čiže mladšie pokožky. Nebojte sa ani pleťových masiek, ktoré vám po aplikácii stiahnu póry a zabránia alebo znižujú riziko vytvorenia ďalších nepríjemností na tvári. Na čierne bodky je zase ideálny píling, ktorým si zároveň aj tvár poriadne prečistíte. Nezabudnite na následné použitie krému.

Slnko lieči

Škvrny a fliačky po vyrážkach vám najviac vytiahne slnko. To má neskutočnú silu v oblasti vlasov a pleti. Pri opaľovaní vám vylieči taktiež dekolt i ruky. Po prvom opálení budete pozorovať zmeny a miznutie nepekných miest. S opaľovaním to ale na druhej strane priveľmi nepreháňajte, aby ste si nespôsobili vážnejšie ochorenia kože. Používajte vysoký ochranný faktor a slnku sa vyhýbajte v čase obeda.

Leto síce ešte len klope na dvere, no keď  skončí a vaša pleť bude v takmer ideálnom stave, udržujte si ju. Používajte krémy s betakarotenom na udržanie opálenia a pokožku si pravidelne dôkladne čistite. Nebudete sa tak v zime zase musieť trápiť s ďalšou várkou nepekných fľakov a škvŕn.

Foto: Pixmac.sk, SPX1MSD