Ostatné

Pracuje náš mozog len na 10 %? Prečo sa potom učíme aj cudzie jazyky?

O tom že náš mozog nepracuje na 100 % ste asi počuli. V Amerike veria, že je to len 10 %, konkrétne až 65 % obyvateľov tohto štátu. Ako je to teda možné, keď sa aj napriek toľkým informáciám a vonkajším vnemom dokážeme naučiť aj inú reč? Je to pravda alebo fikcia?

Počas celého dňa mozog všetky svoje funkcie využívať nemusí, ale nikdy to nie je 90 % nečinnosti, to by sme toho asi veľa nedokázali. Nejedna magnetická rezonancia hovorí o tom, že väčšia časť ľudského mozgu zdravého človeka je aktívna. Aby to tak ale bolo z dlhodobého hľadiska, musíte mu dopriať všetko potrebné. Len tak sa potom môžete naplno radovať aj zo ziskov vašej veľkej Ready Made SE.

Kvalitná strava a pohyb

Vyvážená strava zlepšuje celkové zdravie a funkcie mozgu. Znižuje riziko vzniku zdravotných problémov, ktoré môžu viesť dokonca aj k demencii. Aj pravidelná fyzická aktivita pomáha znižovať riziko zdravotných problémov, ktoré môžu spôsobiť ochorenia a poruchy mozgu.

Učenie prostredníctvom podprahových správ

Spánok je pre mozog dôležitý, no absolvovanie kurzov základov nemčiny robte radšej za plného vedomia. Podprahové správy môžu byť síce schopné:

  • vyvolať emocionálnu odpoveď
  • ovplyvňovať vnímanie úsilia a výkonu pri vytrvalosti celého tela
  • potlačiť stereotypy súvisiace s vekom a zlepšiť fyzické fungovanie
  • motivovať vás

Štúdia z roku 2015 ale učenie počas spánku veľmi nepotvrdila. Na druhej strane je spánok rozhodujúci pre funkciu mozgu. V primeranom množstve môže pomôcť zlepšiť vaše schopnosti učenia, pamäte a riešenia problémov. Takže pred tým, než sa vyberiete do najbližšej súkromnej jazykovej školy, vyskúšajte sa najskôr poriadne vyspať, aby bol váš mozog dokonale pripravený na zbieranie všetkých nových poznatkov.

Foto: pixabay.com