Postačia vám na odstránenie bradavíc ľudové prostriedky?

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 14. mája 2019

Leto a čas dovoleniek, na ktorých budeme vystavovať svoje telo na obdiv sa blíži. Aby sme ale nemuseli zakrývať ani jednu časť tela, pretože je na nej nevzhľadná bradavica, je ten najlepší čas premýšľať nad tým, ako sa jej zbaviť? Existuje niekoľko spôsobov, postupov a metód, no ktoré z nich sú skutočne užitočné?

Užite si leto ako sa patrí. Neskrývajte sa! Navštívte kvalitnú dermatologickú kliniku, ktorá vám pomôže s vašim problémom.

To a oveľa viac si povieme v našom článku. Veď nosiť jemné blúzky a neskrývať tak svoje telo pod niekoľkými vrstvami oblečenia, znamená v lete ten najvyšší komfort.

Sme ohrození všetci?

Áno, dalo by sa to tak povedať. Niekto menej a iný zasa viac. Bradavice sa môžu vyskytnúť u každého, ale pravdepodobnosť nakazenia nepríjemným papilomavírusom je s najväčšou pravdepodobnosťou u:

  • detí a dospievajúcich;
  • tých, ktorí sú zvyknutí na hryzenie nechtov;
  • a u ľudí s oslabeným imunitným systémom.

Ak ste sa v tejto skupine našli, mali by ste spozornieť a čítať ďalej. Infekcia sa môže vyskytnúť pri akomkoľvek poškodení kože – rezom a škrabancami, čo je dôvod, prečo je u detí väčší predpoklad.

Na rozdiel od dospelých, sa ich však deti zbavia oveľa rýchlejšie a bez zbytočných následkov a komplikácii. Konzultácia s dermatológom je potrebná, ak sa nekontrolovateľne rozmnožujú. Často je potom nutné vzniknuté bradavice odstrániť vhodným spôsobom, ktorý vám určí po dohode s vami kožný lekár.

Odstránenie bradavíc doma

Mnohí ľudia sa ale snažia týchto kožných ochorení zbaviť aj sami. Existuje na to niekoľko ľudových receptov, ktoré si spomenieme.

Bravčová masť

Hodí sa do pokrmov, no môžete si ňou 2 krát denne potierať aj bradavicu, ktorá po čase zmizne. Buďte ale trpezliví, zo dňa na deň sa jej nezbavíte.

Cesnak

Cesnak je veľmi dobrý a všestranný liek na viacero chorôb. Čistí krvné cievy a rozpúšťa cholesterol. Je aromatický, ale ak má pomôcť, vôňa je to najmenej. Stačí ho ošúpať a 2 krát denne ním postihnuté miesto a bradavicu potrieť.

Alebo si urobte špeciálnu tinktúru. Ošúpte pár (1-2) strúčikov cesnaku, zmiešajte s jednou čajovou lyžičkou rozpusteného bravčového sadla a pridajte nastrúhané jablko alebo jablčný ocot (2 čajové lyžičky).

Nechajte pôsobiť cez noc a výsledok sa dostaví. Po niekoľkých dňoch sa potom môžete tešiť z čistej pokožky, ktorá vám a okoliu robí radosť.

Navštívte Ryant clinic

Ak nechcete strácať čas s prípravou domácich receptov, skúste to vyriešiť inak. O okamžité odstránenie bradavíc vhodným spôsobom sa postará Ryant clinic.

Bradavice sú predsa vírusovým ochorením, ktoré môže byť bez odborného dohľadu pre naše telo veľkým rizikom. Profesionálny dohľad „nad vecou“ je preto niekedy tá najlepšia vec. Tak si nechajte poradiť aj vy!

Foto: pixabay.com