Podporme svoj organizmus unikátnym čiernym elixírom

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 6. októbra 2018

Šálka zdravého čajového nápoja v príjemnej spoločnosti chutí nanajvýš blahodarne. Ak spojíme príjemne s užitočným, nemusíme mať ani tie najmenšie výčitky, že sme opäť len mrhali časom. Každá z nás ocení ten nenahraditeľný pôžitok z chvíľky len pre seba. Ak sa práve vtedy rozhodneme relaxovať v stíšenom spánkovom režime, ani to by nám nikto v domácnosti nemal vyčítať. Náš pravidelný wellness môže mať však aj inú podobu. Držať šálku s čajom v ruke a vychutnávať si ho po malých dúškoch, ešte nikoho z koncentrácie nevyviedlo.

Reč je o prospešnom čiernom čaji. Poznáme ho azda všetky. Odmalička nám ho pripravovali k chutným raňajkám, no nie vždy sme sa doň aj milo zahľadeli. Čierny čaj nemá tú typickú sladkastú chuť, ktorou by si nás získal na posedenie o piatej. Je horký, typická je preň trpkastá chuť, a preto ho ani deti nemajú príliš v láske. Cukrom situáciu rozhodne nezachránime, ba priam v šálke udusíme všetky prospešné látky.

Prejaviť sympatie voči čiernemu čaju sme sa rozhodli práve z ďalšieho popularizačného dôvodu. Všade samá reklama a propagácia nenahraditeľného zeleného čaju, o ktorom vedia už aj Eskimáci. Nejde nám o to, aby sme kritikou zasypali niektorý z týchto čajových nápojov, ale aby sme vám pripomenuli horkastú “príchuť“ vašich raňajok v detstve. Dávnejšie bol práve čierny čaj na výslní, možno aj z dôvodu, že reklamný trh a vplyv nebol až taký dôrazný a silný. Preto sme sa rozhodli vziať transparenty a podporiť tento unikátny čierny elixír.

Aby čierny čaj zaváňal všade vôkol vás!

Pre tie z nás, ktoré si potrpia na zdravej ústnej dutine bez zubného povlaku a kazu, je práve čierny čaj úspešnou motiváciou. Možno ho používať aj ako prevenciu pred infekciou ďasien, no ďalšie potešíme skôr tým, že znižuje riziko infarktu a cukrovky. Neodporúča sa však lúhovať dlhšie než tri minúty, pretože zvýšená koncentrácia trieslovín na vás zanechá ospanlivé účinky.

Na základe viacerých štúdií má čierny čaj dostatočne silné účinky v boji proti rakovinotvorným bunkám. Tieto jeho pozitívne atribúty netreba v žiadnom prípade podceňovať. Je to elixír, ktorý myslí aj na potreby každej jednej atraktívnej dámy. Možno ho použiť, ak máte záujem o prírodné masky a vodičky pre krásu a zdravie svojej pleti či vlasov.

Šálka čierneho čaju má isté percento účinku v boji proti vysokému cholesterolu, ktorý sa pokladá za jeden z najväčších zabijakov modernej doby. Ak potrebujete zvýšiť svoje “obrátky“ a podporiť lepšiu sústredenosť, zastavte sa u nás na čierny čaj. Rady si s vami vymeníme ďalšie zaujímavé skúsenosti ohľadom pitia tejto čiernej vitamínovej bomby!

Foto: pixabay.com