Pehy na tvári: Ako ich eliminovať a vhodne sa nalíčiť?

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 6. januára 2019

Túžime byť krásne a obdivované počas celého roka. Naša pleť je vystavená rozdielnym vplyvom počas zimy a letných horúčav. Preto by sme mali svoje kozmetické potreby, predovšetkým krémy a hydratačné telové mlieka, prispôsobovať zmenám v štruktúre pleti a vonkajším vplyvom. Pleť je najkrajšia pravdepodobne v ranom detskom období.

Počas puberty naše telo prechádza rôznymi zmenami. Tým sa mení nielen náš celkový vzhľad, ale aj kvalita pleti. Jedných trápi aknózna, druhých suchá a ďalších pehavá pleť. Čo z toho prináša tú najväčšiu záťaž v starostlivosti o pleť, je rozhodne bojom, ktorý nikto nevyhrá.

Každý deficit ovplyvňujúci naše zdravie a krásu v nás často podnecuje pocit hanby a frustrácie. Práve ženy tieto situácie prežívajú emotívnejšie. Sú citlivé na každý jeden kozmetický detail. Tvár je tým prvým, čo si pri osobnom kontakte všímame asi najviac. Očný kontakt je neovplyvniteľný, a preto podporujeme názory o udržiavanom a upravenom vzhľade.

Pehy na tvári – milované, nenávidené alebo absolútne nepodstatné?

Ak sa ženám objavia pehy na tvári, ich reakcie sú taktiež rôzne. Buď ich riešia len ako kozmetický deficit bez potreby ich eliminovať. Ďalšie dámy sa voči nim vzoprú a skúšajú rôzne bieliace prípravky či domáce recepty na ich odstránenie. Tá tretia skupina žien vyčká do zimy, keď sú pehy najmenej viditeľné. Aj keď vás okolie utvrdzuje v presvedčení, že pehy sú pre ženu sexy, pravdepodobne tomu ani nechcete veriť.

Ženy sa zbavujú pieh na tvári rôznymi domácimi procedúrami, alebo sa zveria do rúk odborníkov. V prvom rade sa netreba uponáhľať a nepodľahnúť žiadnemu kozmetickému šialenstvu. Myslite na to, že prísť pre pehy k vážnejším zdravotným či kozmetickým problémom, svedčí o vašej malichernosti a nezodpovednosti.

Domáce recepty na zmiernenie viditeľnosti pieh a typy v líčení

U žien s pehami na tvári sú preferované práve domáce procedúry, keďže sa len máloktorá odhodlá ku chirurgickým zákrokom. Uvedomujú si, že budú okolím prehovárané, aby sa tohto boja vzdali. Nejde predsa o nič, len o pehy. Na tie dokáže účinkovať zábal z koreňa petržlenu. Po zaliatí vodou ho aspoň  šesť dní nechajte na teplom mieste. Potom roztok nanášajte na očistenú pleť. Ďalšou z domácich procedúr je zmes škorice a medu.

V líčení sa držte pravidla, že menej bude pre vás efektívnejšie a prirodzenejšie. Pehy sú často na jemnej a svetlej pleti. Svetlosť pleti podtrhnite rozjasňujúcim podkladom. Farby v líčení pier a očí voľte v odtieňoch hnedej a iných zemitých farbách. Vyhýbajte sa predovšetkým výrazným doplnkom či lesklým detailom v líčení. Pehy sú výrazné samy o sebe, preto im prispôsobte množstvo a typ kozmetických prípravkov.

Foto: pixabay.com