Ofiny sú späť! Nie však pre každý typ vlasov a tváre

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 1. marca 2019

Pri pohľade do zrkadla ste usúdili, že vaše vlasy potrebujú zmenu. Nerady by ste však radikálne skracovali dĺžku, alebo menili farbu. Máte ich krásne vyživené a ich kvalita sa premieta v bohatom a žiarivom lesku. Vyskúšajte ofinu! Pokiaľ nie ste v strihaní vlasov profíčka, radšej si ofinu nechajte upraviť za pomoci šikovných kaderníčok. Predídete tak zbytočným vlasovým faux-pas.

Ofina je síce nádherným, no zato na starostlivosť a úpravu náročným vlasovým oživením. Aj keď sa vám účesy s ofinou nesmierne páčia, treba zvážiť, či sú aj pre váš typ tváre a kvalitu vlasov. Ak svoj účes zavŕšite ofinou, okamžite je z nej najvýraznejšia súčasť celkovej vlasovej úpravy. Ofina totiž priťahuje pozornosť omnoho viac než akýkoľvek vlasový doplnok. S ofinou sa značne navýši aj váš čas strávený so samotnou úpravou vlasov. Je často nepraktická pre ženy s mastnejším typom pleti a vlasov. Je náročné zmývať každé ráno len ofinu, pretože pôsobí mastnejšie a už vôbec nie tak atraktívne ako pred niekoľkými hodinami. Krásna ofina si bude vyžadovať vašu zvýšenú pozornosť a predovšetkým trpezlivosť pred zrkadlom.

S ofinou rastú nároky na starostlivosť a kvalitu vlasov

Ofina zvýrazňuje každý detail v sile a výžive vašich vlasov. Ak trpíte nejakým vážnejším problémom s vlasovou pokožkou, úžasnej ofiny sa radšej vzdajte. Vaše vlasy musia byť takmer dokonalé. Šupinatá vlasová pokožka bude napádať aj ofinu. Mastnejšia ofinu rovnako znehodnotí. Lámavým a poškodeným vlasom treba poskytnúť najprv potrebnú výživu až tak cvaknúť vlasy do ofiny.

Ofina je nepraktická a pôsobí viac neatraktívne u žien s kučeravými vlasmi. Jej úprava si vyžaduje každodenné žehlenie. Tak sa vlasy oveľa viac poškodzujú a prirodzene vlnité sa za pár hodín aj tak opäť stočia. Stočené pramienky ofiny sú jednoducho out!

Hustá ofina sčesaná dopredu pôsobí nanajvýš atraktívne a žensky. Je ideálnou voľbou pre dámy s okrúhlym typom tváre. Takúto ofinu upravujte fúkaním dohora. Opticky sa tak vaše črty tváre zúžia. Ak takúto hustú ofinu zostrihnete dorovna, zvýrazníte a rozšírite každú líniu tváre. Táto ofina pristane ženám s úzkou tvárou. Ofina zastrihnutá asymetricky s jemne strapatým efektom zjemňuje ostré, hranaté črty tváre. Obľúbeným strihom je aj bočná ofina. Tá sa odporúča pre srdcovitý typ tváre. Aj takéto sú nároky a odporúčania pre jedno jednoduché cvaknutie ofiny!

Foto: pixabay.com