Nepodceňujte výživu a starostlivosť o obočie

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 1. decembra 2018

Keď sa nám štiepia nechty a vypadávajú vlasy, ihneď panikárime! Hygiene a zdravo vyzerajúcej pleti venujeme aj niekoľko hodín v kúpeľni. Pri každom výraznom kozmetickom “defekte“ siahneme buď po osvedčených domácich radách, alebo vyhľadáme odbornú pomoc. Záleží nám na hustých a lesklých vlasoch, na pleti bez vyrážok a priam hollywoodskych nechtoch. Ale čo tak zamerať našu pozornosť na výživu a starostlivosť o obočie?

Tvar a menšie nedostatky obočia zachráni pár minút v kresle u kozmetičky. Nie je lepšie spoliehať sa v prvom rade na vlastnú šikovnosť a domáce výživné séra, ktoré si okamžite namiešate? Výsledok na seba nenechá dlho čakať!

Tak ako nás trápi vypadávanie vlasov, rovnaké problémy postihujú aj kvalitu obočia. Všetko sa opäť musí začať zvnútra. Vypadávanie, respektíve pomalý rast chĺpkov môžu spôsobovať hormonálne zmeny a nedostatok istých vitamínov v tele. Takéto deficity dokážu ľahko zasiahnuť aj líniu (nenápadného) ženského obočia.

Ak ste v poslednom čase zaznamenali výrazné negatívne zmeny v kvalite a štruktúre obočia, doprajte mu regeneráciu a sprísnite svoje stravovacie návyky. Chĺpky obočia dokážete podporiť vitamínom E, stravou bohatou na bielkoviny a železo. Rady by ste pózovali pred zrkadlom a hrdo si upravovali prirodzene rastúce a husté obočie? V kurze je stále prirodzená krása. Rovnako sa to týka aj starostlivosti o obočie.

Masáž obočia, správne hygienické a kozmetické návyky dokážu posilniť vaše obočie

Ženy sa často rozhodnú korigovať tvar a dĺžku svojho obočia za asistencie vlastných pinziet. Obočie by ste mali nechať vo svojom prirodzenom tvare a línii, len ich, samozrejme, decentne upraviť. Týka sa to predovšetkým chĺpkov, ktoré rastú aj tam, kde ich ženy nedokážu akceptovať. Teda pod líniou načrtnutého oblúka, v blízkosti očného viečka a tesne nad koreňom nosa.

Aktuálne vyhráva tzv. husté, naturálne obočie učesané dohora. Ak túžite presne po takej línii obočia, podporte ho správnou výživou a regeneráciou. V domácich podmienkach si môžete vytvoriť sérum z ricínového alebo jojóbového oleja, ktoré vmasírujete priamo do obočia. Pomôžete si špeciálnou kefkou na obočie, ktorú si zakúpite bežne v drogérii. Ak tieto ťahy s kefkou doplníte o poklepkávanie či krúženie, zahájite tým prospešnú masáž pre unavené obočie.

Pri večernej hygiene a odlíčení netreba zabúdať ani na čistotu obočia. Počas dňa je zaťažené rôznymi čiastočkami prachu a škodlivinami zo vzduchu. Všetko sa zachytáva na chĺpky obočia. Škodí mu aj neodstránený mejkap. Ako pleť, tak aj obočie potrebuje počas noci dýchať.

Použite pleťovú či micerálnu vodu aj pre očistu svojho obočia. Ak sa doma rozhodnete vytrhávať si nežiaduce chĺpky, dbajte, aby ste rešpektovali prirodzený začiatok obočia nad koreňom nosa. Dĺžka obočia má siahať po líniu oka. Vytrhávať chĺpky možno len v smere ich rastu. Ak si obočie aj samy farbíte, vybraný odtieň má korešpondovať s farbou vlasov. Krásne obočie je zrkadlom ženskej precíznosti, zručnosti a záujmu o krásu v každom detaile.

Foto: pixabay.com