Malta je perfektné miesto pre vašu dovolenku!

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 12. mája 2019

Malta je nádherná ostrovná krajina v Stredozemnom mori. Turistov láka pôvabnými zátokami, modrými lagúnami a tými najkrajšími plážami. Malta sa nachádza južne od Sicílie. Na maltskom súostroví sa dá zažiť tá najlepšia dovolenka vôbec! Predstavujeme vám tie najobľúbenejšie maltské letoviská, kde sa každoročne stretávajú státisíce dovolenkárov.

Dovolenka na Malte sa začína na tých najlepších miestach a plážach. Jedným z takýchto maltských kútov je aj letovisko Mellieha. V meste nie je až tak veľa hotelových rezortov, ale zato perfektných apartmánov a penziónov pre rodiny alebo páry. Je to rušné letovisko s množstvom zátok a jedinečných piesočnatých pláží . Toto letovisko si turisti vyberajú predovšetkým pre zábavu, historické monumenty a obchodné centrá. Mellieha ponúka nádherný výhľad a výlety na ostrovy Gozo a Comino. Mellieha je príležitosťou, ktorá sa počas leta neodmieta.

Maltské letoviská si zamilujete aj vy!

Na najsevernejšej časti ostrova Malta je známe letovisko Cirkewwa. Je to pokojné miesto pre rodinnú dovolenku, ktoré obklopujú útesy a lemujú atraktívne pláže. V zálive Paradise je perfektná pláž so zlatožltým pieskom a kúpaním v bezpečnej a sýtomodrej vode. Cirkewwa je významným prístavným miestom, ktoré dopĺňajú moderné rezorty, reštaurácie a obchodné centrá.

Príjemne sa budete cítiť aj v letovisku Qawra. Nachádza sa v zátoke svätého Pavla a je jedným z najvyhľadávanejších dovolenkových stredísk. Je to rušné letovisko, kde sa počas vrcholnej letnej sezóny ťažšie hľadá miesto na slnenie a plážové pohodlie. Vytvorené sú tu umelé plochy na vstup do mora. Je to v dôsledku toho, že pláže lemujú kamenité útesy.

S nádhernými maltskými plážami sa jednoznačne spája prostredie letoviska Sliema. Stredisko však neponúka ideálne podmienky na kúpanie, ale skôr pre zábavu a históriu. Turisti sa tu radi prejdú k unikátnym historickým stavbám približne zo 17. storočia. Ide o strážne veže a zopár významných miestnych múzeí. Maltské letoviská sú predpokladom tej najlepšej dovolenky. Spoznávajte ich pri všetkom svojom neskrotnom záujme!

Foto: pixabay.com