Leto ako efektívna vzťahová terapia

Autor: Mgr. Tatiana Janoková, Publikované: 12. júla 2018

Máte pocit, že váš partnerský vzťah sa po období jesenných melanchólií dostal do krízy, z ktorej ste sa ešte nevymotali? Opäť u vás doma vládne ten typický stereotyp – z práce domov a naopak? Pristihli ste sa pritom, ako len kývate hlavou, no to, čo povedal ten druhý, ste absolútne nevnímali? Ak vás partner pozval po dlhšom čase na pohár vína alebo do kina, opäť ste sa vyhovorili, že si nemáte čo obliecť? Urobte za tým všetkým hrubú čiaru, vyťažte z letnej terapie maximum!

Ak vám naozaj záleží na bezproblémovom partnerskom živote, sama nič nezmôžete. Aj na to musíte byť dvaja, inak vám samo leto nepomôže. Ideálne by bolo, aby ste mali na seba čas od rána do večera. To znamená, že si v kalendári v rovnaké dátumy vyznačíte povinné čerpanie dovolenky a spoločne sa vydáte na cestu letnej vzťahovej terapie. Partnerstvo je len o vás dvoch, neponúkajte ani svojim známym, ani nikomu z rodiny stráviť tieto dni voľna spoločne s vami.

Holé nebo, spoločná káva na terase, výlet bez mapy a kompasu!

Keď sa povie leto, intuitívne si predstavíme slnkom zaliatu pláž alebo nočné kúpanie vo dvojici. Vy nie? Tak to je o dôkaz viac, že s vaším vzťahom vážne zamávali zimné depresie. Práve leto ponúka širokú škálu možností na dlhší pobyt v prírode. Len holé nebo, šum vody alebo lístia – ideálna zvuková kulisa, ktorá vám nebude skákať do začatej konverzácie, protirečiť ani pridržiavať len jednej strane. Pritom je to také jednoduché! Rozprestriete si deku na pláži a budete tam len dvaja pre jeden vzťah, na ktorom záleží.

Spoznávajte spoločne svet okolo vás! Netreba ani ďaleko cestovať, Slovensko ponúka tisíce možností, tak ich ruka v ruke uchopte. Predstavte si, ako sa razom zmení vaše vzájomné vnímanie. Konverzačný kolotoč o tom čo zajtra navariť, kto komu skryl kľúče od auta, sa zmení v spoločné získavanie nových poznatkov – hrady, zámky, vodné nádrže. Nechajte sa “utopiť“ vo víre poznávacích výletov!

Počas pracovného týždňa sa ráno čo ráno náhlime do práce, skutočnú kávu nahrádzame riedkou čiernou tekutinou z automatu, zabúdame rozlúčiť sa bozkom pri dverách. Ani nevieme, ako sa nášmu partnerovi v noci spalo, či sa cíti oddýchnutý a pripravený na ďalší povinnosťami nabití deň. Preto aspoň teraz, keď už na terasách rozkvitli muškáty do samej krásy, štrngnite si šálkami s pravou rannou kávou na šťastné dlhodobé partnerstvo!

Foto: pixabay.com