Leto 2016

Autor: Bc. Karina Miartanová, Publikované: 16. januára 2016

Nech sa to zdá akokoľvek nepravdepodobné, no v najbližších mesiacoch či dokonca už týždňoch sa budete rozhodovať, kde sa vyberiete na letnú dovolenku v roku 2016. Ešte stále máte čas na výhodné first minute ponuky, na ktorých môžete ušetriť až polovicu z ceny pobytov, ktoré bude platiť počas sezóny nákupov zájazdov do zahraničia. V práci určite nebudete mať problém s tým, keď si dopredu nahlásite voľno. Aspoň sa budete mať na čo dopredu tešiť. Avšak, kde sa v momentálnej situácii vo svete vydať na dovolenku?
16dianka
Pri kúpe dovolenky, a nezáleží na tom, či ju kupujete v predstihu, alebo na poslednú chvíľu, si chce byť každý jeden zákazník istý, že do cieľovej destinácie vycestuje, bude v nej v bezpečí alebo aspoň v prípade nepriaznivej situácie v krajine dostane refundáciu za zaplatenú sumu. Ešte pred podpisom zmluvy o sprostredkovaní pobytu v letnej zahraničnej destinácii si dobre prečítajte a zistite storno poplatky, pretože ak sa náhodou niečo pred vašim odchodom stane a nebudete chcieť vycestovať, máte právo na vrátenie aspoň určitej časti peňazí.

Bezpečnosť je dôležitá

Stará známa typická slovenská dovolenka v Chorvátsku je určite akousi poistkou. Nemusíte dopredu nič rezervovať, jednoducho sa zbalíte, nasadnete do auta a ubytovanie pri mori si nájdete až po príchode na miesto. Relatívne nekonfliktné a bezpečné by mali byť exotické oblasti ako sú Bali, Madagaskar, Dominikánska republika či Bora Bora. Za tieto destinácie si však priplatíte, no na dovolenku v týchto končinách budete spomínať ešte veľmi dlho.

Určite by ste si mali premyslieť dovolenku napríklad v Turecku, aj napriek tomu, že v prímorských destináciách vládne relatívny pokoj a turisti by nemali byť pod priamou hrozbou. Ak však máte obavy z vycestovania do zahraničia a nemyslíte, že by ste si letnú dovolenku užili plnými dúškami, porozmýšľajte napríklad nad Balatonom, horskou dovolenkou alebo pobytom v slovenských welness zariadeniach.

Ilustračné foto: pixabay.com