Konečne sa blíži leto

Autor: Redakcia Dianka.sk, Publikované: 23. apríla 2013

Na toto ročné obdobie sa všetci veľmi tešíme. Spája sa totiž s letnou dovolenku, oddychom a množstvom krásnych spomienok. Aby sme sa cítili v pohodlí, stačí nám len zopár ľahkých kúskov oblečenia, a tak radi odhaľujeme naše telo pred slnečnými lúčmi.

Radosť a očakávania z dovolenky sa tak v našich mysliach tiahnu väčšiu časť roka. Plánujeme ju predsa aj niekoľko mesiacov, a tak musí byť všetko dokonalé. Nie každého to však láka k moru, alebo sa rozhodne tento rok stráviť doma. To však neznamená, že sa z obývačky nepohnete ani na krok. Aj Vaše okolie má čo ponúknuť. Strávte s deťmi pár dní pri vode v mestskom kúpalisku, alebo vyrazte do aquaparkov. Aj keď neopustíte krajinu, ale predsa chcete vyraziť z domu, bez väčších problémov zoženiete ubytovanie v každom kúte Slovenska. Môžete tak s celou rodinou navštíviť významné historické miesta, zaujímavé mestá, hrady a zámky ale aj vyraziť na turistiku. Čerstvý horský vzduch urobí dobre všetkým členom Vašej rodiny. Pohodlie zabezpečia kvalitné služby hotelov, ak však hľadáte niečo nevšedné, môžete na ubytovanie využiť aj chaty. V ponuke je ja niekoľko dobovo zariadených, avšak so všetkými modernými vymoženosťami.

Na dovolenku či už k moru alebo do blízkeho okolia najčastejšie cestujeme autom. Máme tak svoje pohodlie a niekoľko hodinová cesta sa tak dá ľahšie vydržať. Naše deti však tento čas vnímajú inak ako my dospelý, a tak aby im čas ubehol rýchlejšie, nezabudnite doma obľúbené hračky pre Vaše ratolesti.

Cesta autom však nie je zadarmo, to si iste dobre uvedomujete. Tento luxus niečo stojí. Ak však chcete ušetriť finančné prostriedky, nielen počas jazdy na dovolenku, zaobstarajte si auto na LPG. Nemusíte hneď kupovať nové. Túto prestavbu vykonajú aj na Vašom staršom vozidle rýchlo a jednoducho. Peniaze tak budete šetriť s každým prejdeným kilometrom.

Foto: Pixmac.sk, Jiri Brozovsky – flickr