Koláč s minimom kalórií

Autor: Bc. Karina Miartanová, Publikované: 12. augusta 2017

Snívali ste niekedy o tom, že by ste mohli jesť čokoľvek v hocijakom množstve a vôbec by sa ro neodzrkadlilo na vašej váhe? Mnoho žien túži mať metabolizmus taký, že by sa jej nič z prijatej potravy neuložilo viditeľne na tele. Práve kvôli tomu si musíte dávať pozor na to, či si môžete dať narodeninovú tortu, nedeľný koláč či zákusok ku káve. Už sa viac nemusíte trápiť, pripravili sme pre vás skvelý recept na vynikajúce brownies, kde základnou potravinou sú čierne fazule! Áno, vidíte dobre! Čierne fazule, ktoré majú minimum kalórií.

Uvarte si 250 gramov čiernej fazule alebo použite fazuľu z konzervy a dobre ju prepláchnite, zbavte sa nálevu. V miske rozmixujte fazuľu s jedným zrelým banánom. Nie je potreba pridávať vodu, pretože fazuľa je dostatočne mäkká a spolu s banánom vytvorí polotekutú hmotu. Stačí len ochutnať tento mix a uvidíte, že chuť fazule sa stratila a celá hmota má sladkastú príchuť.

Hotovo za pätnásť minút

V druhej miske si zmiešajte desať gramov kokosovej múky (môže byť aj iný druh), tridsať gramov kakaa, lyžičku prášku do pečiva a jednu odmerku čokoládového proteínu. V tretej miske rozmixujte lyžicu kokosového oleja, tri vajcia a sladidlo (pre menej kalórií stévia). Pridať môžete aj pár kvapiek vanilkového extraktu. Zmiešajte obe mokré zmesi a premixujte ešte spolu. Potom pomaly primiešajte suchú zmes. Cesto vylejte do formy a nechajte piecť približne dvadsať minút. Nepridávajte do zmesi ovocie, pretože to je vodnaté a prilepí sa vám na formu pri pečení.

Po upečení koláč rozkrájajte na osem častí. Jeden koláč má skvelých 95 kalórií! Porciu polejte uvareným mrazeným ovocím alebo horkou rozpustenou čokoládou. Pri tomto fazuľovom brownies sa naozaj nemusíte obmedzovať a báť, že by ste z neho pribrali! A uvidíte, že bude chutiť celej rodine! Len im pre istotu na začiatku nehovorte vaše koláčové tajomstvo.

Foto: pixabay.com